Zúčastnite sa spolu s poslancami OĽANO-NOVA dobrovoľníckej akcie Milujem svoje mesto!

Poslanci hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO-NOVA) sa tento rok zúčastnia dobrovoľníckeho podujatia Milujem svoje mesto.

Milujem svoje mesto je festival priateľstva a dobrovoľníckej pomoci. Ide o jednu z najväčších dobrovoľníckych akcií na území Bratislavy organizovanej platformou Kresťania v meste v spolupráci s viacerými meststkými časťami. Počas festivalu prebiehajú na viacerých miestach Bratislavy rôzne dobrovoľnícke brigády a zároveň je pripravený sprievodný kultúro-športový program. Tento rok sa festival koná 16.- 17. septembra 2016.

Minulý rok sa do festivalu zapojilo viac ako 40 partnerských spoločenstiev, organizácií a firiem, takmer 600 dobrovoľníkov odpracovalo viac ako 3200 hodín. Pomáhalo sa až na 25 miestach: školám, domovom sociálnych služieb, domovom seniorov a sociálnym ubytovniam. Čistili a kosili sa verejné priestranstvá, detské ihriská, parky, lesy, natierali sa zábradlia autobusových zastávok, lavičky či ploty. Až 70 dobrovoľníkov počas dvoch dní čistili jeden z najznámejších a zároveň najviac znečistených podchodov Bratislavy

Pomáhalo sa so srdcom a urobilo sa mnoho dobrého. Vykonaná práca rozžiarila oči mnohým. Najviac nás tešili ďakovania seniorov v domovoch dôchodcov, slová vďaky a uznania od riaditeľov sociálnych zariadení, či náhodných okoloidúcich. S dobrovoľníkmi pracoval dokonca aj Rudolf Kusý, starosta miestnej časti Nové Mesto a brigádnikov prišiel pozdraviť aj Ivo Nesrovnal, primátor Bratislavy. O nič menej nás však tešila aj prítomnosť ľudí bez domova, ktorí spolu s nami čistili podchod, či natierali zábradlie v Ružinove. Veríme, že aj vďaka pomoci dobrovoľníkov sa Bratislava stala miestom lásky, priateľstva a vzájomnej pomoci. Súčasťou festivalu bol aj na rôznych miestach Bratislavy aj pestrý kultúrny, športový a duchovný program., ktorý organizovali jednotlivé cirkevné spoločenstvá. Pripravili program najmä pre rodiny s deťmi, mladých ľudí, ale aj seniorov. Počas festivalu prebiehala aj výstava obrazov a karikatúr o medziľudských vzťahoch a rodine, ako aj zaujímavé prednášky na prorodinné témy. Nielen pre participujúce firmy sme zorganizovali biznis raňajky so zaujímavou témou.

Registrovať ako dobrovoľník sa môžete na tomto odkaze.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program