Naše hnutie OĽANO A PRIATELIA sme založili s cieľom robiť veci v politike správne. Áno, zvyčajne je to presne naopak, ako to robia skorumpované, vraj štandardné politické strany. Za čo sa nám následne vysmievajú. Tak je to aj s našou voľbou predsedu hnutia. Všetky strany si volia svojho predsedu na svojich snemoch, kde je zvyčajne už vopred dohodnuté a rozhodnuté, ako to dopadne.

My sme sa rozhodli umožniť všetkým našim voličom sa priamo podielať na voľbe predsedu. Ako? Veľmi jednoducho – každý krúžok na hlasovacom lístku v prospech Eriky bude hlasom za to, aby sa novou predsedkyňou OĽANO A PRIATELIA stala Erika Jurinová. Každý krúžok na hlasovacom lístku v prospech Igora, bude hlasom za to, aby predsedom hnutia zostal Igor.

Že to je úplné nóvum? Že tak to nerobí predsa žiadna strana? Áno, je to tak. Napriek tomu, takúto voľbu predsedu považujeme za najspravodlivejšiu a úctivú ku všetkým našim voličom. Kedy je voľba viac fér? Keď predsedu zvolí pár členov, alebo keď si ho vyberú stovky tísíc voličov priamo vo volebnej miestnosti? Toto je priama demokracia – vláda ľudu. Toto je OĽANO A PRIATELIA.

Čo hovorí v prospech Igora?

Vzdal sa pohodlného života úspešného podnikateľa. Hoci roky platil najvyššie dane zo všetkých slovenských živnostníkov a mohol si spokojne žiť s rodinou … išiel sa biť s holými rukami s absolútnou presilou mafie, ktorá rozkrádala naše Slovensko, čiže spoločný majetok všetkých ľudí. Založil hnutie zastupujúce obyčajných ľudí OĽANO A PRIATELIA a už v roku 2010 prvýkrát ich štyri hlasy rozhodli o odstavení Fica, Slotu a Mečiara. Bohužiaľ SaS Radičovej vládu povalila a nasledovalo 8 rokov vlád Smeru, kedy bohorovnosť mafie dosiahla vrchol úkladnou vraždou odvážneho mladého novinára Jána Kuciaka, ktorý “si trúfol” odhaľovať a písať o ich zločinoch. Spolu s ním zastrelili za otvoreným počítačom aj Jánovu snúbenicu Martinu Kušnírovú, ktorá si v čase vraždy v počítači vyberala svadobné šaty na ich chystanú svadbu.

V roku 2020 sa Igorovi opäť podarilo Fica, Pellegriniho, Danka a Bugára poraziť. Ľudia ocenili dlhoročný úprimný boj za ľudí a dali hnutiu obyčajných ľudí 25% dôveru. Priamo Igora na poslednom mieste kandidátky krúžkovalo rekordných 500 tisíc ľudí. Bohužiaľ, Igor zároveň do vienka dostal najťažšie krízy v histórií Slovenska – Covid, Putinovu vojnu, utečeneckú krízu, celosvetovú rekordnú infláciu, brutálnu energokrízu … a k tomu trojročné dennodenné krvilačné huckanie ľudí voči vláde, voči OĽANO a Igorovi zo strany skorumpovanej opozície, fašistov, SaS a úplatných akože novinárov. Napriek tomuto veľmi, veľmi ťažkému obdobiu sa Igorovi s hnutím OĽANO A PRIATELIA podarilo presadiť viacero mimoriadne výrazných zmien.

So svojim hnutím presadil drastické zvýšenie podpory rodín a dôchodcov. Rodinám vybojoval zvýšenie podpory zo smiešnych 45€ z čias vlád Fica, Danka a Pellegriniho na 200€ mesačne na dieťa, dôchodcovský bonus, či 13. dôchodok 4-násobne vyšší voči Ficovi. V tomto roku zvýšenie dôchodkov v priemere o 120€ mesačne, čo je teda podstatne viac, ako smiešne Ficove 1,90€, ktoré zvyšoval on s Pellegrinim a Dankom. Domácnostiam vyrokoval nulový rast cien elektriny a mnoho ďalších užitočných zmien. Na čo však môže byť najviac hrdý je splnený sľub o rozviazaných rukách vyšetrovateľov, ktorým sa za tri roky podarilo usvedčiť viac ako 40 zločincov z Ficovej mafie, ktorí sú dnes už právoplatne odsúdení nezávislými súdmi.

Čo hovorí v prospech Eriky?

Pokiaľ ľudia vo voľbách vyberú Eriku, hnutie zrejme čaká zmena. Hnutie bude pracovať systematickejšie a bude komunikovať inak. Ale čo určite zostane, je hodnotové vybavenie hnutia. Nulová tolerancia ku korupcii, k systému, ktorý vyprodukovali amorálni politici a maximálna pomoc rodinám, ktoré vychovávajú naše budúce generácie. Rovnaké hodnoty, len iné spôsoby.

Čo hovorí v prospech Eriky?

Opustila svoje povolanie a v roku 2010 sa pridala k snahe Igora Matoviča v boji voči skorumpovaným politikom a pomoci obyčajným ľuďom. A práve pomoc ľuďom je jednou z jej nosných tém, ktorej sa venovala najskôr v Národnej Rade a teraz aj na Žilinskej župe. Pevne stála nielen pri zakladaní hnutia, ale aj počas náročných chvíľ, keď sme čelili mnohým útokom ľudí, ktorí vo veľkom rozkrádali štát a tak pripravovali ľudí o lepšie životy.

Jej najväčšou prednosťou je vytrvalosť a rozvaha, môžeme to nazvať aj „tichá sila“. Svoju politiku nestavia na konfrontácií voči niekomu, ale na vytrvalej práci zameranej na výsledok. Preto jej, ako sama hovorí, sedí viac výkonná funkcia, pri ktorej vidieť reálne výsledky zlepšujúce kvalitu života.

Sústreďuje sa na postupné presadzovanie pozitívnych zmien a práve túto vlastnosť a schopnosť na Erike ocenili aj ľudia v Žilinskom kraji, ktorí si ju už po druhý krát zvolili za svoju „županku“. Evidentne chceli, aby sa ďalej realizovali jej vízie pre kraj. Dôvera ľudí je v politike ako službe ľuďom základ. Erika si ju získala!