Bödör mohol robiť biznis so štátnou poisťovňou vďaka tomu, že bol porušený zákon

V septembri 2015 vyhlásila Sociálna poisťovna pod vedením Dušana Muňka (nominanta Smeru) verejné obstarávanie na ochranu osôb a majetku. Z ôsmich záujemcov sa do súťaže prihlásili len dve firmy. Bonul a K.G.V. Security – ARANEA SYSTEMS. Druhá spomenutá bola nakoniec vylúčená zo súťaže, čo znamenalo výhru pre Bonul, firmu oligarchu Miroslava Bödöra. Zmlúva bola podpísaná v máji 2016 v hodnote 5 miliónov eur nominantom Smeru Dušanom Muňkom, ktorý v tom čase šéfoval sociálnej poisťovni.

V novembri 2017 došlo k spochybneniu súťaže zo strany ÚVO. Kontrolou sa zistilo, že súťaž bola neprimeraná a diskriminačná. Spojením dvoch častí zákazky do jednej a stanovením podmienok, došlo k diskrimináci 634 potenciálnych dodávateľov danej služby. Sociálnej poisťovni bola vyrúbená 25 tisícová pokuta, voči ktorej sa odvolali. Rozhodnutie v druhom stupni ale potvrdilo závery rozhodnutia prvého stupňa a sociálna poisťovňa bola nútená túto pokutu zaplatiť.

Na jeseň roku 2019 sa firma Bonul rozhodla zmluvu ukončiť. Podľa medializovaných informácii jeden z hlavných argumentov Miroslava Bödöra bol ten, že pakovane stúpla minimálna mzda, zdvihli sa povinné príplatky za víkend, noc aj sviatky, a fungovanie podľa dva roky starej zmluvy bolo pre Bonul nerentabilné.

Zdroj:
https://domov.sme.sk/c/20821600/bodor-mohol-robit-biznis-so-statnou-poistovnou-vdaka-tomu-ze-bol-poruseny-zakon.html?ref=trz

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko