Bývalý Flašíkovej mladý asistent prišiel vďaka pozemkom pre obchvat na tučné milióny

Národná diaľničná spoločnosť vyvlastnila pozemky pod budúcim bratislavským obchvatom od bývalého asistenta europoslankyne Moniky Beňovej (SMER-SD), jej terajšieho partnera a otca jej dcéry 38-ročného advokáta Ľubomíra Klča (v roku 2014 jej aj viedol kampaň na post predsedníčky BSK) za 2 540 804 EUR.

Klčo je synom Janky Klčovej (sudkyňa na Krajskom súde v Trnave) a pravdepodobne synom trnavského prokurátora Ľubomíra Klča známeho z kauzy Glance House, ktorého Dobroslav Trnka vymenoval za prokurátora napriek tomu, že nevyhral výberko.

K pozemkom v Podunajských Biskupiciach, Rovinke, vo Vajnoroch a v Dunajskej Lužnej prišiel Klčo v priebehu roka 2014 a 2015 aj s dvoma mužmi: Markom Nogom a Borisom Tonkovičom. V prípade figuruje aj Martin Urminský, ktorý pracoval na ministerstve hospodárstva (v tom čase bol ministrom Peter Žiga). Títo špekulanti kúpili pozemky za 0,60 – 0,80 eura/m2 tesne pred tým, ako ich NDS vykúpila za 30 EUR. Informácie o presnom trasovaní obchvatu zrejme unikli z ministerstva hospodárstva. NDS zaplatila špekulantom vyše 300 mil. EUR (nielen týmto trom). Ak by šlo o klasickú ornú pôdu, platila by okolo 4 mil. EUR.

V roku 2019 sa prípadom začala zaoberať polícia, ktorá začala trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a zločin nepravdivého znaleckého posudku, tlmočníckeho úkonu a prekladateľského úkonu.

Klčo neposkytol žiadne informácie. Odpovedal, že v zmysle advokácie nie je oprávnený poskytnúť informácie o kúpe a predaji pozemkov.

Ľubomír Klčo má od 15.2.2023 firmu spolu s Michalom Navarom (manžel Dominiky Cibulkovej) – COFFEE LAB, s.r.o.
Klčo figuruje v trnavských firmách CARGOCARE, PRI SYNAGÓGE, v minulosti PASTIS.”

Zdroj:
https://plus7dni.pluska.sk/ludia/byvaly-flasikovej-mlady-asistent-prisiel-vdaka-pozemkom-pre-obchvat-tucne-miliony

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko