Ďalší náznak spriaznenosti ochraniek. Bonul a jej súper urobili tú istú chybu

V obstarávaní za 1.6 milióna eur spravili dvaja “súťažiaci” rovnakú matematickú chybu

V tendri Všeobecnej zdravotnej poisťovne na ochranku jej pracovísk za 1,6 milióna eur sa ukázalo ďalšie podozrenie, že víťazná firma Bonul a druhá v poradí BMN Security postupovali spolu.
BMN Security v konzorciu s Unitec Holding urobila v ponuke pre štátnu poisťovňu rovnakú matematickú chybu ako víťazný Bonul. Vyplýva to zo zápisnice z vyhodnocovania ponúk. Rovnaká chyba je už štvrtým náznakom spriaznenosti firiem mali aj spoločnú minulosť, rodinné väzby a rozdiel v ich ponuke nebol ani 2500 eur, hoci nešlo o elektronickú aukciu.
Napriek viacerým podozreniam na spoluprácu Bonulu a BMN Security neplánuje štátna poisťovňa zrušiť zmluvu s víťazom ani vyhlásiť nový tender. „VšZP v procese verejného obstarávania prípadné podozrenia neskúma, keďže na to nemá právny podklad,“ tvrdí Balážová. Podozrenia v súťaži a prípadné zrušenie zmluvy s Bonulom odmietlo komentovať aj ministerstvo zdravotníctva, hoci je stopercentným akcionárom poisťovne. „Otázky týkajúce sa uvedeného obstarávania sú plne v kompetencii Všeobecnej zdravotnej poisťovne,“ povedal hovorca ministerstva Peter Bubla.
Ochrankár na vrátnici v sídle Bonulu povedal, že majiteľ firmy Miroslav Bödör nie je v práci. Do firmy podľa neho chodí iba predpoludním, aj to len na pár hodín. Konateľkou Bonulu je aj Bödörova dcéra Miriam Gombíková, ktorá bola predtým spoločníčkou vo firme BMN Security.
Esbéeskár najskôr povedal, že Gombíková je v práci, po telefonáte s jej asistentkou, ktorej oznámil, že denník SME chce s konateľkou hovoriť o tendri vo VSžP, začal hovoriť, že šéfka už v budove nie je.

Zdroj:
https://domov.sme.sk/c/8050563/dalsi-naznak-spriaznenosti-ochraniek-bonul-a-jej-super-urobili-tu-istu-chybu.html

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko