Daniari uzavreli tajné zmluvy za milióny. Zdôvodnenie je staré 5 rokov

Finančné riaditeľstvo uzavrelo miliónové zmluvy bez súťaže. Na základe výnimky, ktorá slúži na nákup armádnej techniky. Zákazku bude zabezpečovať firma človeka, ktorý hrával golf s exšéfom daniarov Františkom Imreczem.
Dve utajené zmluvy spolu za viac ako 7,5 milióna eur. Bez súťaže. Taký je výsledok rozhodnutia Finančnej správy pod vedením dnes už bývalého šéfa Františka Imreczeho , ktorý skončil v úrade tento rok v septembri po prevalení kauzy colných podvodov za 300 miliónov eur.
Daniari uzavreli zmluvy vo februári 2018 a svoje kroky vysvetlili zdôvodnením z roku 2013. Rovnaký postup využili v minulosti, v septembri tohto roku ho začal prešetrovať Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO). Kontrolóri preverujú utajené zmluvy za 33 miliónov eur, ktoré Finančná správa uzavrela bez súťaže v rokoch 2013 a 2014.
Jedna z utajovaných zmlúv, ktorú daniari uzavreli vo februári 2018, a to v hodnote 4 milióny eur, sa týka firmy Allexis. Spoločnosť je majetkovo a právne prepojená na Michala Suchobu. Nejde pritom o prvú zákazku pre spoločnosť Allexis. V rokoch 2013 a 2014 podpísali daniari pod vedením Imreczeho s firmou Michala Suchobu zmluvy za 18 miliónov eur. Všetky tri boli utajené. Michal Suchoba je podľa medializovaných informácií dlhoročným priateľom Františka Imreczeho.
2022 – Podnikateľ Michal Suchoba je obvinený spolu s exšéfom finančnej správy Františkom Imreczem v kauze Mýtnik. Suchoba mal dohadovať štátne zákazky na informačné systémy na finančnej správe, pričom tej ich dodávala jeho firma Allexis cez utajené zmluvy. Predbežnú škodu štátu vyčíslili na 42 miliónov eur.

Zdroj:
https://www.aktuality.sk/clanok/618605/daniari-uzavreli-utajene-zmluvy-za-miliony-zdovodnenie-ich-postupu-je-stare-5-rokov/?utm_source=cas.sk&utm_medium=zona-hp&utm_content=box-aktuality-hp&utm_campaign=cross
https://www.topky.sk/cl/10/2383195/Ako-sa-uplacalo-na-Financnej-sprave–Imrecze-a-Suchoba-budu-prvykrat-vypovedat-pred-sudom

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko