Dotácia pre Skipark Kubínska hoľa

Vláda odklepla Cimrákovmu Orava Skiparku 3,32 milióna eur. Celá investícia by mala dosiahnuť vyše 10 miliónov eur.

Takáto podpora nemá obdobu, ostatné lyžiarske strediská sa ani zďaleka takejto podpore vlády netešia. Firma Orava Skipark požiadala vládu o pomoc 3. apríla, pričom vznikla iba tri dni pred tým. Za úspechom tohto projektu stojí šéf predstavenstva Ľubomír Cimrák.

Cimrák zamestná najviac 40 ľudí, z toho vysokokvalifikovaný bude iba jeden. Jahnátek sa odvoláva na to, že pomoc pôjde aj na vytvorenie ďalších 230 nepriamych pracovných miest. V návrhu na poskytnutie dotácie to však nie je vynútiteľná podmienka.

Pred dvoma týždňami vláda schválila štátnu pomoc viac ako tri milióny eur na dobudovanie Skiparku Kubínska hoľa. Minister hospodárstva Ľubomír Jahnátek, ktorý návrh predkladal, hovorí, že ide o prvú lastovičku. Štátna pomoc na výstavbu lyžiarskeho centra ešte totiž nešla.

Jahnátkova správa sa odvoláva na odborný posudok, ktorý vypracovala Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO). Aj tu sa prejavil neduh súčasnej vlády. Odmieta ho zverejniť. Čím spoločnosť Orava Skipark presvedčila SARIO o tom, že je tou správnou prvou lastovičkou, je teda tajené.

Týždenník Trend a denník Pravda nedávno informovali, že šéf Orava Skiparku Ľubomír Cimrák, ktorý dostal štátnu pomoc, je blízky práve ministrovi hospodárstva Jahnátkovi zo Smeru. Jahnátek sa pred dvoma rokmi podpísal pod nomináciu Cimráka do dozornej rady Stredoslovenskej energetiky – Distribúcia. Cimrák odmieta neoprávnenú pomoc.

Zdroj:
http://ministerstvowc.webnode.sk/news/podpora-pre-kubinsku-holu/
https://myorava.sme.sk/c/4954886/preco-prave-skipark-v-dolnom-kubine-vlada-dovody-taji.html

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko