Fico zarobil milióny vlastnou hlavou

V roku 2010 sa novinárom dostala do rúk nahrávka, ktorá usvedčovala Smer-SD z toho, že tajní darcovia pred voľbami v roku 2002 naliali do strany 75 miliónov korún mimo oficiálneho účtovníctva.

Na nahrávke počuť hlas, ktorý sa podobá hlasu premiéra Roberta Fica. Na zázname sa chváli, že peniaze zohnal „vlastnou hlavou“. „Dúfam, že to nikto nepočúva. Zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci.“

Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou. Oficiálne prídu a budú normálne vykryté v strane. To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať. Aj preto som urobil niektoré rozhodnutia vo vzťahu k týmto financiám.

Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať. Napriek tomu si myslím, že musí vzniknúť nejaká paralelná finančná štruktúra, ktorá musí byť k dispozícii pre účely aj volebnej kampane a ďalších vecí.

Zdroj z prostredia Smeru zverejnil malú časť trojhodinového záznamu. Nahrávka zrejme vznikla pre prípad, že by sa predvolebné rokovania medzi Ficom a sponzormi vymkli spod kontroly.

Napriek pokusom o zapojenie znalcov do procesu dokazovania pravosti nahrávky a o vykonanie odborného rozkladu sa žiadny rozklad neuskutočnil, pretože špeciálny prokurátor Dušan Kováčik celé trestné stíhanie v tejto veci zastavil.

Zdroj:
https://domov.sme.sk/c/5416129/fica-ma-usvedcovat-tajna-nahravka-odmieta-ju.html

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko