Forai ošetril aj spolužiaka, reklama poisťovne išla cez neho

Ďalšia kauza bývalého riaditeľa Foraia. Tentoraz zabezpečil pre reklamnú agentúru svojho spolužiaka zákazky za takmer 869-tisíc eur. Róbert Probstner je postava, ktorá zapadá do košickej lekárskej chobotnice. Nielenže mal Foraia za spolužiaka, ale bol aj rodinným priateľom zubára Štefana Cuľbu, obchodného partnera tety Anky.

Za tri roky bolo uzavretých celkovo 16 zmlúv s agentúrami Róberta Probstnera. Časopisy, televízne a rozhlasové reklamy, prezentácie. Niektoré zmluvy boli dokonca za viac ako 180 tisíc eur. Zvyšok bol na menšie sumy. Hoci sa agentúra obhajovala tým, že prešla bežným výberovým konaním, ekonomický úspech agentúry sa spája s Foraiom ako riaditeľom poisťovne.

Probstner bol tiež spojený so zubárom Cuľbom. Spoločne prevádzkovali niekoľko reštaurácií, ale samozrejme sa priživovali aj na zákazkách v zdravotníctve. Prostredníctvom spoločnosti Domov Terasa napríklad kúpili za polovičnú cenu ubytovňu košickej nemocnice a prerobili ju na štartovacie byty. Košickej nemocnici vtedy šéfoval nominant Smeru Ladislav Rosocha. Ten je peronálne prepojený s Pažinkovcami, ďalšími účastníkmi zdravotníckych káuz z Košíc a okolia.

Zdroj:
http://www.sme.sk/c/8014254/forai-osetril-aj-spoluziaka-reklama-poistovne-isla-cez-neho.html

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko