Ministerstvo školstva sa školí u Širokého

Ministerstvo školstva na školenie uprednostnilo drahší Širokého hotel pred vlastnými zariadeniami.

Ministerstvo školstva (MŠ) zaplatilo takmer 15 680 eur za niekoľkodňové školenie úradníkov v štvorhviezdičkovom hoteli v Starom Smokovci. Rezort zverejnil náklady na školenie mesiac po tom, ako úradníkom zaplatil pobyt v Tatrách. “”Ministerstvo zaplatí za osobu 52,50 eur bez DPH za noc. V tejto sume je už zohľadnený aj prenájom priestorov,”” uviedol masmediálny odbor MŠ SR.

Agentúra SITA získala od ministerstva kópiu faktúry, ktorou si Grand hotel Bellevue vyúčtoval odborný seminár MŠ SR od 4. do 6. mája, na ktorom sa rozoberalo čerpanie eurofondov. Podľa kópie faktúry ubytovanie stálo 9 023,57 eur, prenájom audio a video techniky vyšiel na 1 823,50 eur. Strava pre úradníkov bola za 2 183,10 eur, miestna daň sa vyšplhala na 172 eur.

Denník Pravda 18. mája napísal, že minister školstva Ján Mikolaj dostal na školenie úradníkov v tatranskom luxuse zľavu. Podľa Pravdy Mikolaj od 4. do 6. mája školil v hoteli 106 ľudí, na čom zarobil jeho majiteľ Juraj Široký, podnikateľ blízky koalícii.

Ministerstvo okrem faktúry poskytlo aj ďalšie dokumenty, ktoré dokazujú, že služby hotela Bellevue využilo aj po medializácii školenia o eurofondoch. Zo zverejneného hotelového účtu vyplýva, že na účet štátu išlo aj ubytovanie na izbe B329 od 13. do 15. mája, čo stálo 140 eur, vrátane miestnej dvojeurovej dane. Ktorý úradník spal v hoteli zostáva tajomstvom.

Bellevue patrí Širokému, ktorý je považovaný za sponzora Smeru. Ceny má približne rovnaké ako o jednu hviezdičku lepší hotel patriaci J&T Kempinski na brehu Štrbského plesa. „V Kempinskom vás za luxus zdierajú z peňazí oficiálne,“ dodal Artim.

Zdroj:
http://ministerstvowc.webnode.sk/news/ministerstvo-skolstva-sa-skoli-u-sirokeho/
https://domov.sme.sk/c/4873074/skolenie-uradnikov-v-luxusnom-hoteli-stalo-takmer-16-tisic-eur.html

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko