Nákup 2malých dopravných lietadiel L-410, aero taxi pre rezort obrany

Vláda Ivety Radičovej schválila v r.2011 dokument, kde sa uvádza, že ozbrojené sily potrebujú štyri lietadlá L-410.
Avšak armáda disponovala v r.2013 spolu až 7 lietadlami L-410. Dve z nich vraj boli po dobe technickej životnosti a tieto mali byť odovzdané ako protihodnota pri kúpe 2 nových lietadiel L-410 cez sprostredkovateľa od českého výrobcu za približne 9,8 mil.€.
Vedením rezortu obrany verejnosť kŕmilo nezmyslami o tom, ako sa na lietadlách cvičí, ako sú využité v prospech vojakov, ako na ne máme potrebnú logistiku.

Navyše podľa exministra obrany Galka, nevozili vojakov, ale si v nich minister obrany a vysokí vojenskí hodnostári vozili svoju maličkosť. Pripravil aj mapku s destináciami, kam v ostatnom čase lietadlá lietali. “”V drvivej väčšine sú tam také mestá, kde slovenskí vojaci ani nepáchli,”” zhodnotil s tým, že tam neboli cvičenia, ani sa tam nevozil vojenský materiál, ani sa neprevážali ranení.
Galko tvrdil, že lietadlá, ktoré sme už mali, vraj ani dostatočne nelietajú a sú nevyužité. Jedno z dvoch lietadiel, ktoré kúpili v roku 2010, malo v tom čase nalietaných len 761 hodín, druhé 448 hodín.
Takže bolo otázne, načo boli rezortu obrany ďalšie 2nové lietadlá.

Zdroj:
http://www.cas.sk/clanok/242334/galko-vyzval-fica-aby-stopol-nakup-dvoch-luxusnych-aerotaxikov.html

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko