Polícia lacno predáva byty, aj viceprezidentovi Lučanskému

Policajný viceprezident v poradovníku na dotované byty predbehol ďalších záujemcov.
Učitelia byt od ministerstva dostať nemôžu, vojaci a policajti majú veľké zľavy. Policajný viceprezident dostal na nový byt v lepšej bratislavskej štvrti asi tretinovú zľavu.
Približne s tretinovou zľavou si od štátu kúpil nový byt prvý policajný viceprezident Milan Lučanský.
Za veľký dvojizbový byt s rozlohou 71 štvorcových metrov v bratislavskej Rači zaplatil Lučanský menej ako 85-tisíc eur. Vrátane parkovacieho státia či pivnice. „Ide o byt v pôvodnom stave, v bytovom dome skolaudovanom v roku 2009,“ oznámil tlačový odbor kancelárie ministra vnútra.
Šesťročná nehnuteľnosť sa podľa ľudí z brandže berie stále ako novostavba. Trhová cena by podľa realitného makléra Andreja Churého zo spoločnosti Re/Max bola približne 115- až 120-tisíc eur.
Lacné predaje štátnych nehnuteľností sa opakujú. V septembri upozornil denník SME na nepriehľadný spôsob, akým sa nehnuteľností zbavil Fond národného majetku.
Predaj bytov nezverejnil ani na svojej webovej stránke a dostali sa do rúk zamestnancom a ľuďom blízkym fondu. Aj keď predaj údajne riešila realitná kancelária, ceny sa od trhových výrazne líšili. Za trojizbové byty v bratislavskom Ružinove tak pýtal štát len po 70-tisíc eur.

Zdroj:
http://www.sme.sk/c/7809771/policia-lacno-predava-byty-aj-viceprezidentovi-lucanskemu.html

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko