Poslanec Mičovský otvoril škandál v štátnych lesoch: Odvoz dreva predražili o 14 miliónov eur?!

Štátne lesy za Ficovej vlády zaplatili 23 tisíc za obstaranie odvozu dreva, ktoré je o 14 miliónov drahšie ako bez obstarávania.

Ďalší podozrivý tender. Poslanec a bývalý zamestnanec Lesov SR Ján Mičovský hovorí o rozkrádaní v tomto podniku.
Lesy totiž poverili obstarávaním na odvoz dreva súkromnú firmu, ktorej zaplatili 23-tisíc eur. Výsledkom súťaže sú o 14 miliónov vyššie ceny ako doteraz. Mrhajú štátnymi peniazmi! Na zvláštnu súťaž upozornil poslanec OĽaNO Ján Mičovský, ktorý v Lesoch SR pracoval. Pred štyrmi rokmi dostal ocenenie Biela vrana, lebo ako vysokopostavený zamestnanec upozornil na korupciu. Mičovskému sa nepáči, že lesníci poverili tendrom súkromnú firmu, ktorej zaplatili 23-tis. €, hoci na to majú vlastný odbor.

Podľa neho je vysúťažená cena o 40 % vyššia za akú to doteraz robili drobní dodávatelia. „Lesy SR vozia ročne približne 2 milióny kubíkov dreva. Pri vysúťažených cenách podnik zaplatí za štyri zazmluvnené roky o 14 až 17 mil. € viac ako dovtedy,“ tvrdí poslanec.
Minister Jahnátek však okolnosti tendra vysvetľoval Mičovskému v liste. „Z dôvodu potreby obstarať veľký objem zákaziek, generálny riaditeľ Lesov SR sa rozhodol pre výber externého obstarávateľa a vykonanie prieskumu trhu,“ píše sa v odpovedi Mičovskému.

Zdroj:
http://www.cas.sk/clanok/297934/poslanec-micovsky-otvoril-skandal-v-statnych-lesoch-odvoz-dreva-predrazili-o-14-milionov-eur.html/?utm_source=cas.sk&utm_medium=zona-hp&utm_content=box-čas.sk-hp&utm_campaign=cross
https://tema.aktuality.sk/predrazene-ct-v-piestanskej-nemocnici/

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko