Sprenevera v BA Teplárenská , SEPS

Ružena Lovasová (50), v r.2008 ako podpredsedníčka predstavenstva Bratislavskej teplárenskej darovala plastickému chirurgovi peniaze. Z účtu štátnej Bratislavskej teplárenskej odišlo na účet českého plastického chirurga Pavla Brychtu stotisíc korún (3 300 eur). Na darovacej zmluve bol podpis Ruženy Lovasovej. Vychytený chirurg po prevalení škandálu peniaze vrátil. Teplárne kontroluje FNM. Jeho vtedajšia hovorkyňa Tatjana Lesajová vtedy uviedla, že sa tým zaoberať nebudú, keďže ide o malú sumu.
Pre túto kauzu musela Lovasová skončiť za Radičovej vlády v r.2010. Most ju však koncom roka 2010 nominoval na post šéfky Trnavskej teplárenskej. Vzápätí nomináciu stiahli. O jej prešľapoch vraj nevedeli. To, čo sa nepodarilo v trnavskej spoločnosti, sa o pár rokov podarilo opäť v bratislavskej. No od júla 2012 sa do štátnej spoločnosti vrátila vo veľkom štýle. A to rovno na stoličku šéfky úseku ekonomiky.
Manžel Ruženy Lovasovej Štefan ako podpredseda predstavenstva SEPS (MF) poslal z účtu štátnej akciovky takisto stotisíc korún chirurgovi Brychtovi. Lekár aj tieto peniaze vrátil a Lovas v marci 2010 z funkcie odstúpil.

Aktuálne pôsobí Ružena Lovasová ako podpredsedníčka dozornej komisie firmy Eustream, predseda je Daniel Křetínský.

Zdroj:
http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/plastikova-ruzena-lovasova-je-spat-statnej-firme.html

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko