Súťaž na radary nastavili tak, že uspieť môže jediná firma

Obstarávanie radarov za 720 tisíc eur bez DPH bolo na mieru ušité pre jednu firmu

Výber policajných radarov a videoradarov za 720­-tisíc eur je sporný už od momentu, keď ho vypísali. Verejná súťaž na nákup pätnástich radarov a desiatich videoradarov pre dopravnú políciu sa ešte ani poriadne nerozbehla, no už teraz je jasné, že uspieť v nej môže len jeden dodávateľ.

Do tendra sa môžu zapojiť len dodávatelia, ktorí majú certifikát na radary aj videoradary. Na radary majú podľa stránky Slovenského metrologického ústavu certifikáty dve firmy: ZTS Elektronika, ktorá je výhradným dodávateľom českých radarov Ramer pre Slovensko. A KPM Group s nemeckými MultaRadarmi, ktorá previedla svoje certifikáty na spoločnosť NetPoint.

Na videoradar udelil ústav certifikát len ZTS, dostali ho na typ PolCam. Keďže ministerstvo spojilo nákup radarov a videoradarov do jedného tendra, zapojiť sa môže iba firma z Dubnice.

Prevažnú väčšinu radarov, ktoré momentálne používa polícia, dodala práve ZTS Elektronika. Firma zároveň v apríli podpísala s ministerstvom zmluvu, že bude Ramery servisovať štyri roky alebo do vyčerpania sumy 720­-tisíc bez DPH.

Zdroj:
http://www.sme.sk/c/6893755/sutaz-na-radary-u-kalinaka-nastavili-tak-ze-uspiet-moze-jedina-firma.html

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko