Vybielila kartu, teraz je konzultantkou

Konzultantkou Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou je lekárka, ktorá bielila kartu novorodenca.

Výsmech ľuďom. Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou doplnil rady svojich zamestnancov naozaj kontroverznou osobou. Konzultantkou úradu sa totiž stala podľa denníka SME lekárka Alena Ďurišová, ktorá bielila kartu novorodenca.

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou má jeden problém za druhým. Kým po kauze CT a predraženej zdravotníckej stravy prijali do svojich radov Martina Senčáka, ktorý v kauzách pochybil, najnovšie udelili flek lekárke Alene Ďurišovej.

Odborníčka v roku 2013 zlyhala a v zdravotnej dokumentácii novorodenca Miška zabielila informáciu, že dieťaťu zlyhali obličky pre nesprávne podávanie lieku gentamycín. Informáciu neskôr doplnil iný lekár v bratislavskej nemocnici, kde novorodenca previezli a zachránili mu tam život.
Analytik zdravotnej politiky Tomáš Szalay považuje výber Ďurišovej za konzultantku za veľmi nešťastný. „Prednostka vtedy vedome a úmyselne robila vec, ktorá je v rozpore so zákonom, s morálkou a etikou. To, že si úrad vyberie práve ju na takúto pozíciu, kde sa robí nezávislý dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, tak človek môže mať pochybnosti, či to bude naozaj nezávislé. Na úrade majú nešťastnú ruku v personálnej politike,“ povedal.

Zdroj:
http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/dalsi-skandal-zdravotnictve-vybielila-kartu-teraz-je-konzultantkou.html?utm_source=pluska&utm_medium=topbox&utm_campaign=sprava-topbox

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko