Mgr. Ján Marosz

145.
Mgr. Ján Marosz

Mgr. Ján Marosz

Poslanec NR SR (Podhorie)
41 rokov

Bojuje za spoľahlivú dopravu na Slovensku!

Poslanec NR SR. Tieňový minister dopravy za hnutie OĽANO. Pracoval ako riaditeľ Centra voľného času, učiteľ a neskôr ako projektový manažér v nemeckej strojárskej firme. Za boj proti korupcii bol ocenený Radom Ďurka Langsfelda. Spoluzakladateľ občianskeho združenia Proti korupcii, ktoré dodnes aktívne pôsobí v žilinskom regióne.

Prečo ste sa rozhodli kandidovať? “Chcem sa postarať o odborné, čestné a transparentné vedenie ministerstva dopravy, ktoré slúži ľuďom: nadväzovanie vlakov na autobusy, jeden cestovný lístok na všetky druhy dopravy a koniec meškaniu spojov. Okamžite postavíme D3 na Kysuciach, chýbajúce úseky D1 do Košíc. Chceme presadzovať ekologické riešenia v doprave a podporovať cyklodopravu.”

Odpočet: “Dlhodobo odhaľujem kšefty v doprave, vďaka čomu museli odísť už dvaja riaditelia železníc. Viedol som tím špičkových odborníkov z oblasti dopravy a spolu sme pripravili komplexný Plán spoľahlivej dopravy pre Slovensko. Tento najlepšie hodnotený plán, ktorý zlepší mobilitu všetkých ľudí na Slovensku, je prezentovaný na www.spolahlivadoprava.sk. Chcem, aby vodiči nestáli v kolónach a aby vlaky jazdili načas.”

 

Videovizitka