Mgr. Michal Šipoš

3.
Mgr. Michal Šipoš

Mgr. Michal Šipoš

Kto som?

Narodil som sa v Starej Ľubovni v roku 1982. Po vyštudovaní Pedagogickej fakulty Prešovskej univerzity som začal pracovať a podnikať v rodnom meste v oblasti výpočtovej techniky. Taktiež sa nám podarilo vybudovať prvú optickú sieť v našom meste. Dvanásť rokov som pôsobil v mestskom zastupiteľstve a prispieval k pozitívnej zmene v meste Stará Ľubovňa. V roku 2022 som prijal ponuku Igora Matoviča a začal som spolupracovať s hnutím Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti. V roku 2020 som bol zvolený za poslanca Národnej rady SR a spoločne s ostatnými kolegami z poslaneckých radov sme začali meniť Slovensko na spravodlivý a prorodinný štát. No naša spoločná cesta za lepšie Slovensko nekončí.

Ako by mala Európska únia vyzerať?

Európske spoločenstvo je v mnohom obrovským prínosom pre členské štáty, no má aj svoje nedokonalosti. Našou úlohou je zlepšovať ju a opraviť to, čo sa v našom európskom dome dá a nie búrať ju či rozložiť zvnútra, ako to chcú extrémisti, ktorí kandidujú naprieč celým starým kontinentom. Európska únia musí byť konkurencieschopná voči veľkým globálnym hráčom ako USA, Čína či India. Preto musí byť Slovensko pevne ukotvené v EÚ, byť jej pevnou súčasťou, nielen využívať benefity, ktoré nám ponúka spoločná mena, voľný pohyb tovaru, služieb a cestovania, ale musíme prinášať naše podnety a byť nápomocní pri budovaní silnej a modernej únie.

S akým cieľom kandidujete do Európskeho parlamentu
a akej oblasti sa chcete venovať?

Chcem zastupovať hlavne zdravý rozum a konzervatívne hodnoty, na ktorých bola vybudovaná EÚ. Aj v Európskom parlamente by som sa naďalej venoval predovšetkým pomoci rodinám, znižovaniu regionálnych rozdielov a v neposlednom rade obmedzovaniu a regulácii hazardu či návykových látok.

Čo považujete za Váš doterajší najväčší pracovný úspech?

V Národnej rade SR sa mi podarilo presadiť tehotenský príspevok – zákon, ktorý pomáha tehotným mamičkám na Slovensku (do 370€ mesačne od 4. mesiaca tehotenstva). Veľkým krokom vpred bolo schválenie novely zákona o hazardných hrách, vďaka ktorému môžu obce zakázať hazard aj bez potreby petície občanov.

Videovizitka