Lubyová zlyháva pri riadení eurofondov. Slovensko môže tento rok opäť prísť o ďalších 100 miliónov eur

Predsedníčka poslaneckého klubu OĽANO Veronika Remišová upozornila na mimoriadne závažné skutočnosti týkajúce sa vedy a výskumu, ktoré vyplývajú zo správy Európskej komisie. Ak to pôjde takto ďalej, podľa Remišovej hrozí, že aj tento rok prídeme o ďalšie desiatky miliónov eur.

Najvyšší kontrolný úrad dnes potvrdil závažné pochybenia Vodohospodárskej výstavby v súvislosti s kauzou kompa. Remišovú znovu predvolala polícia v kauze kompa

Je paradoxné, že dnes, kedy Najvyšší kontrolný úrad potvrdil závažné pochybenia Vodohospodárskej výstavby v súvislosti s kauzou kompa ma opätovne, už po tretíkrát, zavolala polícia na výsluch kvôli trestnému oznámeniu, ktoré podal nominant Smeru a bývalý riaditeľ štátneho podniku Ladislav Lazar, zodpovedný v kauze kompa.

Ministerstvo hospodárstva by mohlo prijať jednoduché a účinné opatrenia na pomoc podnikateľom, radšej však prešľapuje na mieste

Podnikateľské prostredie potrebuje zásadné a razantné odbúranie byrokracie, aby štát neprenášal svoje povinnosti na občana a podnikateľa. Ministerstvo hospodárstva SR vo svojej aktuálnej Správe o stave podnikateľského prostredia konštatuje, že pre úspech podnikateľského zámeru je podstatné stabilné legislatívne prostredie. 

Matovič: Kresťania nepodľahli zastrašovaniu. Urobíme všetko preto, aby sa Čaputová stala prezidentkou

Pre úspech Zuzany Čaputovej bol podstatný nebývalý záväzok dvojice Mistrík a Čaputová, že len jeden z nich pôjde do prvého kola, ktorý sme s nimi vyrokovali, aj keď nám mnohí neverili, že sa nám to podarí. Rovnako dôležité však bolo, že Zuzana Čaputová je skutočne dobrou kandidátkou.

Opäť len prázdne slová ministerstva. Viac ako polovica sestier a pôrodných asistentiek navýšenie platov nepocítila

Mzdy zdravotníckych pracovníkov v nemocniciach sa od januára podľa zákona mali zvýšiť, mnohé sestry a pôrodné asistentky to však vôbec nepocítili. Ako ukázal prieskum, realita je úplne iná, tvrdí poslankyňa za hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Elena Červeňáková, podľa ktorej je preto dôvera zdravotníkov k vedeniu ministerstva na bode mrazu.