Bezpečnosť státisícov účtov je ohrozená. OĽANO vyzýva Kažimíra, aby rizikový návrh zákona prerobil

Hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) upozorňuje na novelu zákona o bankách (ide o nepriamu novelu cez zákon o riešení krízových situácií na finančnom trhu), ktorá môže ohroziť bezpečnosť citlivých údajov občanov. Ministra financií Petra Kažimíra vyzvali, aby zákon stiahol na prepracovanie.

Gábor Grendel: Branno-bezpečnostný výbor by mal byť verejný

Tieňový minister vnútra za hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Gábor Grendel trvá na tom, aby bolo zajtrajšie rokovanie Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť verejné.

OĽANO žiada okamžité vypočutie Roberta Kaliňáka. Ľudia podozriví zo spáchania trestných činov nepatria do televízie, ale pred vyšetrovateľov

Hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) reaguje na dnešné vyhlásenie Roberta Kaliňáka, ktorý si zaplatil test na detektore lži v súvislosti s kauzou únosu vietnamského občana.

Dotácie cestovnej kancelárii na vyučovanie o holokauste je len ďalším prejavom neschopnosti vedenia rezortu školstva

Eurofondový škandál na vedu a výskum stále nie je vyriešený a už sa objavujú ďalšie dotácie a pochybnosti o zmysluplnosti výziev, tentokrát v Operačnom programe Ľudské zdroje.

Gábor Grendel (OĽANO) zvolal mimoriadny výbor na kontrolu činnosti SIS

Predseda Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti SIS Gábor Grendel zvolal mimoriadnu schôdzu výboru. Zaoberať sa na nej budú činnosťou SIS v súvislosti s únosom vietnamského občana.