Výzva hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) k prezidentským kandidátom

Už o niekoľko mesiacov bude Slovensko opäť stáť na križovatke. Aj v prezidentských voľbách ľudia rozhodnú, či sa vydáme cestou prázdneho populizmu alebo smerom k spravodlivému a prosperujúcemu Slovensku. 

Miesto naháňania kreditov budú učitelia zbierať príplatky. Školstvo sa však nezlepší

Ministerstvo školstva ukázalo nové pravidlá ako sa učitelia môžu posúvať v kariére. Eurá, ktoré doteraz nazbierali za rôzne druhy vzdelávaní, uvidia vo výplate už iba 5 rokov.

OĽANO žiada prezidenta Kisku, aby nepodpísal a vrátil zákon o hazardných hrách

Poslanci hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) žiadajú prezidenta SR Andreja Kisku, aby vrátil Národnej rade SR schválený zákon o hazardných hrách. Podľa OĽANO sú viaceré jeho ustanovenia v rozpore so zamýšľaným cieľom a ešte viac prehĺbi závislosť hazardných hráčov.

Najprenasledovanejšia skupina sa nedostala do výročnej správy o ľudských právach

Včera poslanci EP hlasovali o výročnej správe, ktorá sa zaoberala dodržiavaním ľudských práv a stavom demokracie vo svete. Europoslanci každý rok sledujú túto agendu a Branislav Škripek upozorňuje, že aktuálne správa nepojednáva o najväčšom prenasledovaní.

Remišová: Vláda chce riešiť korupciu len na papieri

Prijatý dokument hovorí o neexistencii jasných pravidiel pre lobing a dary, o neefektívnosti systému kontroly majetkových priznaní, ovplyvňovaní verejnej politiky a legislatívneho procesu, ako aj o probléme účasti vzájomne prepojených spoločností vo verejnom obstarávaní.