Árpád Érsék dosiahol Pyrrhovo víťazstvo. Vodiči budú trpieť naďalej

Minister dopravy spolu s vedením Národnej diaľničnej spoločnosti dnes informoval o ďalšom postupe na stavbe jedného z najdôležitejších diaľničných úsekov, ktorého súčasťou je aj tunel Višňové. Súčasný zhotoviteľ na stavbe končí a vláda bude hľadať nového zhotoviteľa. 

Ako uviedol tieňový minister dopravy za hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Ján Marosz, stále platí, že tunel, cez ktorý mali vodiči jazdiť už tento rok, bude dokončený výrazne neskôr a vodiči budú stáť v kolónach pod Strečnom o niekoľko rokov dlhšie. “Navyše sa stavba predraží. Presné čísla však minister stále nepovedal. Tunel mal byť dokončený tento rok. NDS už priznáva, že tak bude zrejme až v roku 2023,” vyjadril sa Marosz.

Podľa neho tiež naďalej hrozí, že ak sa obstarávanie nového zhotoviteľa natiahne, prepadnú nám eurofondy a v tom prípade to celé zaplatia občania Slovenska. “Ide približne o 400 miliónov eur, za čo by sme mohli postaviť dve špičkové nemocnice,” upozornil poslanec.

“Za celé toto nesú zodpovednosť poslední ministri Smeru a Mostu Ján Počiatek a Árpád Érsek. Jeden vybral neschopného zhotoviteľa, druhý  od svojho nástupu nekonal. Tak ako mal Mikuláš Dzurinda svoj tunel Branisko, tak má Robert Fico svoj spackaný tunel Višňové,” uzavrel Ján Marosz.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program