NAŠI KANDIDÁTI

1.
Ing. Erika Jurinová
predsedníčka samosprávneho kraja

Ing. Erika Jurinová

Prijala som výzvu vstúpiť do zápasu o našu krajinu a doviesť zodpovedných ľudí do parlamentu. Časť verejnosti chce menej konfrontácie a viac pokoja v politike, chcú typ politiky, ktorý prináša spoluprácu a odbornosť a ja im to ponúkam.

2.
Ing. Július Jakab
krízový manažér

Ing. Július Jakab

3 roky som úspešne riadil Úrad vlády a riešil mnohé krízové situácie – Covid, vojnu na Ukrajine či energetickú krízu. Viem, ako fungujú ministerstvá a čo treba zmeniť. Občania musia cítiť kvalitu.

3.
Mgr. Rastislav Krátky
ekonomický riaditeľ

Mgr. Rastislav Krátky

PRÍĎTE VOLIŤ. My Vás mafii nepredáme. Po SMERE zostali kauzy a odsúdení. Po OĽANO 200 EUR na dieťa, vyššie dôchodky, plná kasa. A toto je cesta, po ktorej pôjdeme aj ďalej.

4.
JUDr. Igor Dušenka
právnik

JUDr. Igor Dušenka

Som večný optimista, pre ktorého neexistujú slová “to sa nedá”. Garantujem vám húževnatosť a odbornosť pri presadzovaní verejného záujmu, pomoci rodinám a lepšieho podnikateľského prostredia.

5.
Mgr. Jozef Viskupič
predseda samosprávneho kraja

Mgr. Jozef Viskupič

Poznám silu regiónov a verím, že v rukách odborníkov z rôznych oblastí a výnimočných osobností môže naša krajina napredovať. Vytvorme preto príležitosť skúsenostiam, odbornosti a inovatívnym nápadom.

6.
Mgr. Matúš Bystriansky
občiansky aktivista, vedúci mediálneho tímu

Mgr. Matúš Bystriansky

Nechcem, aby moja dcéra vyrastala v spoločnosti, kde je normálne, že politici kradnú, kde je normálne urážať ľudí kvôli rase, vierovyznaniu či národnosti, kde zákony pre „našich“ ľudí neplatia.

8.
Mgr. Lenka Dunajová Družkovská
námestník pre ošetrovateľskú starostlivosť

Mgr. Lenka Dunajová Družkovská

Som presvedčená, že politici a štátni úradníci sa nesmú báť zakročiť, ak sa pri výkone svojej funkcie stretnú s prušeniami zákona. Inak našu krajinu nezmeníme a neochránime pred mafiou.

9.
MUDr. Marek Krajčí
detský kardiológ, poslanec parlamentu

MUDr. Marek Krajčí

Detský kardiológ, poslanec NR SR a predseda zdravotníckeho výboru. Exminister zdravotníctva, tímlíder pre zdravotníctvo hnutia OĽANO. Iniciátor viacerých zdravotníckych reforiem. Otec 6tich detí.

10.
Ing. Roman Mikulec
poslanec parlamentu

Ing. Roman Mikulec

Celý život presadzujem férovosť a bojujem za spravodlivosť. Taký som a budem v tom pokračovať, či sa to niekomu páči alebo nie. Slovensko bez mafie a korupcie je aj moja krajina.

11.
Mgr. Michal Šipoš
poslanec parlamentu, bojovník proti hazardu

Mgr. Michal Šipoš

Ako čerstvý otec ročnej dcérky viem, čo všetko potrebujú mladé rodiny. Tak ako som presadil tehotenský príspevok pre budúce mamičky vo výške 300 €, budem presadzovať zákon, aby každá mamička, ktorá má dieťa do 15 rokov, nemusela platiť dane z príjmu zo svojej mzdy.

12.
Mgr. Anna Andrejuvová
poslankyňa parlamentu, politologička, právnička

Mgr. Anna Andrejuvová

Pomoc rodinám, podpora obetí totalitných režimov a zabezpečenie ochrany konzervatívnych hodnôt musí pokračovať aj po voľbách. Pracovať pre vás a Slovensko má vždy zmysel.

15.
JUDr. Milan Vetrák, PhD.
právnik, protikorupčný aktivista

JUDr. Milan Vetrák, PhD.

Som najaktívnejším poslancom parlamentu za roky 2020-2023 (legislatíva). Presadil som viac ako 90 zákonov pre ľudí a ďalších 120 som vylepšil, aby sa nám žilo lepšie. Rád by som v tom pokračoval.

16.
Mgr. Marek Šefčík
poslanec parlamentu, učiteľ

Mgr. Marek Šefčík

V tom, čo sme s OĽANO začali v roku 2020 chcem pokračovať – v zápase za pravdu, spravodlivosť, za rodiny a bežných ľudí. Nech čestní a charakterní ľudia majú dobrý život a zločinci nech sa boja…

17.
Milan Potocký
poslanec parlamentu

Milan Potocký

Lepšie a spravodlivé Slovensko vybudujú len čestní a pracovití ľudia. OĽaNO a priatelia sú jedinou alternatívou voči gaunerom, ktorí chcú opäť uniesť tento štát. S vašou podporou to nedopustíme.

18.
Mgr. Peter Pollák
poslanec parlamentu

Mgr. Peter Pollák

Je veľmi dôležité investovať do vzdelávania aj rómskych detí. Rómovia nesmú byť príťažou, ale musia byť prínosom pre Slovensko. Máme jasnú víziu, ako to docieliť. Nikto nemôže dostávať nič zadarmo!

19.
Karol Kučera
poslanec parlamentu

Karol Kučera

Som bojovník za zdravšie deti, viac športu, pohybu a kvalitnej stravy na školách, za silnejšie postavenie športu v spoločnosti. Rád by som presadil dostupnosť športov, “športovné” pre každé dieťa.

20.
Mgr. Natália Milanová
manažérka

Mgr. Natália Milanová

Ľudskosť. Slušnosť. Pokora. Výsledky. Dávam prednosť tichému úsiliu a užitočnosti pre spoločnosť pred viditeľnou sebaprezentáciu.

22.
Ing. Martin Fecko
poslanec parlamentu

Ing. Martin Fecko

Bez pôdy to nepôjde. Chráňme a zveľaďujme ju ako nenahraditeľné bohatstvo Slovenska, základ zdravého životného prostredia a výrobný prostriedok pre poľnohospodárov a lesníkov na dorobenie obživy.

23.
Mgr. Jozef Pročko
podnikateľ

Mgr. Jozef Pročko

Fico Pellegrini a ich “jánošíkova” tlupa chudobným brala a bohatým dávala. Obrovské podvody sa stále vyšetrujú a Hranol s Peluškom robia obrovské svinstvá, aby vyšetrovania zastavili.

24.
PaedDr. Mária  Šofranko
poslankyňa

PaedDr. Mária Šofranko

Ponúkam pokoru, slušnosť, komunikáciu a poctivú prácu – bez kriku, ale s výsledkami. Školstvu a sociálnej oblasti sa chcem venovať naďalej. Mám na mysli najmä podporu detí, rodín a seniorov!

25.
Mgr. Lukáš Kyselica
poslanec

Mgr. Lukáš Kyselica

Jeden z najaktívnejších poslancov pri tvorbe zákonov v oblasti bezpečnosti a spravodlivosti. Presadil veľa praktických zmien, s ktorými som sa boril počas dlhoročnej praxe v bezpečnostných zboroch.

27.
Mgr. Karina Holešová
starostka

Mgr. Karina Holešová

Chcem robiť politiku, kde nechýba empatia, odbornosť a pracovitosť. Viac žien v politike znamená priblíženie sa k férovejšej spoločnosti, lepšie využitie talentov a kvalitnejšie riešenie problémov.

29.
Peter Vons
poslanec parlamentu

Peter Vons

Vždy budem zástanca spravodlivých riešení, ktorý chce naprávať krivdy a pomáhať tým, čo to potrebujú. Spravodlivosť v tejto krajine nesmie padnúť do pazúrov mafie. Prosím nedovoľte to !!!

30.
PhDr. Mária Benová
psychologička, asistentka poslanca

PhDr. Mária Benová

Psychologička, robila s narkomanmi vo väzení. Má 4 deti, je organistka. Pomáhala pri tvorbe zákona o hmotnej zodpovednosti a zmene 363. Píše na FB, čo médiá kryjú. Bráni hodnoty, naše deti.

31.
PaedDr. Ing. Marcel Mihalik
poslanec parlamentu

PaedDr. Ing. Marcel Mihalik

Smerovanie štátu na západné demokratické štruktúry silná obrana, nezávislá polícia, a ukončenie procesu schvaľovania zákona o obecnej polícii sú témy, ktorým sa chcem venovať v parlamente.

32.
Mgr. Jana Majorová Garstková
poslankyňa parlamentu

Mgr. Jana Majorová Garstková

K splneniu cieľa neexistujú žiadne skratky ale tvrdá práca a neuhnúť z cesty. Bezpečnosť, rovnaké šance a Slovensko, kde sa oplatí žiť a vždy vracať je to, čo chcem a na čom budem ďalej pracovať.

33.
Mgr. Ján Marosz
projektový manažér

Mgr. Ján Marosz

Na SPF som zabojoval s korupciou a získal späť do rúk štátu 29 ha kvalitnej ornej pôdy v Špačinciach. Spoľahlivá doprava, dokončenie D1 a D3 a spravodlivý prenájom pôdy farmárom sú moje priority!

34.
Mgr. Dominik Drdul
poslanec parlamentu

Mgr. Dominik Drdul

Poslanec NRSR za OĽANO, právnik a aktivista za práva osôb so zdravotným postihnutím. V parlamente som vždy bojoval za tých najzraniteľnejších a rád by som v tom pokračoval, ak mi dáte možnosť. #Volim34

36.
Milan Kuriak
poslanec parlamentu

Milan Kuriak

Som konzervatívny zástanca tradičných hodnôt, podporovateľ podnikateľského sektora a cestovného ruchu. Ako 6 najaktívnejší poslanec NR SR, plánujem byť aj naďalej aktívny v práci pre ľudí.

37.
Mgr. Monika  Kavecká, MHA, MPH,
diplomovaná sestra, poslankyňa

Mgr. Monika Kavecká, MHA, MPH,

Ako dlhoročná sestra zostávam verná svojmu náročnému povolaniu, ktoré vnímam ako poslanie. Chcem ďalej bojovať za lepšie podmienky pre zdravotníkov a kvalitnejšiu starostlivosť o pacientov.

38.
Ing. arch. Zita Pleštinská
poslankyňa parlamentu, architektka

Ing. arch. Zita Pleštinská

Mojou víziou je prispôsobiť inštitúcie štátnej správy a samosprávy novým trendom, očakávaným zmenám a výzvam, aby slúžili ľuďom. Štátna správa musí byť profesionálna a nekorupčná!

40.
RNDr. Peter Dobeš
poslanec

RNDr. Peter Dobeš

Koordinuje aktivity v regionálnom rozvoji a cestovnom ruchu, komunálnej politike, v riešení environmentálnych problémov a ochrany prírody, pomoc ľuďom v núdzi, osamelým, obetiam domáceho násilia.

41.
Mgr. Vladimír Polakovič
prednosta okresného úradu

Mgr. Vladimír Polakovič

Som človek cieľavedomý, vytrvalý, kreatívny a nezištný. Pomáhať druhým je moje celoživotné poslanie. Ak mi dáte svoju dôveru, vstupom do politiky sa nezmením. Pomoc ľuďom je pre mňa prvoradá.

43.
Lukáš Anderko
manažér

Lukáš Anderko

Slovensko potrebuje mať v parlamente viac KRESŤANSKÝCH DEMOKRATOV. Ako manžel a otec rodiny vnímam, že ľudsky, slušne a odborne zastupovať kresťanov v národnej rade je nutnosť dnešnej doby.

45.
Peter Cseh
podnikateľ

Peter Cseh

1000 krát som už počul od ľudí, prečo nerobíme bežnú politiku? Moja odpoveď je vždy rovnaká, my nie sme bežní politici, my sme OĽaNO. Bojujeme proti korupcii, za právny štát a hlavne pre obyčajných ľudí.

46.
István Matus
učiteľ

István Matus

Ktože vám uškodí, ak budete horliví v dobrom? Ale ak aj trpíte pre spravodlivosť, robte to skromne a so svedomím, aby sa tí, čo tupia váš dobrý život v Kristovi, zahanbili práve v tom, z čoho vás osočujú.

47.
Vojtech Tóth, MBA
riaditeľ neziskovej organizácie

Vojtech Tóth, MBA

Moje životné krédo je od A. Einsteina ,,Iba život, ktorý žijeme pre ostatných, má zmysel”. Túto filozofiu chcem presadzovať aj v Národnej rade SR.

48.
Mgr. Rastislav Jílek
manažér

Mgr. Rastislav Jílek

Pracovitosť, zodpovednosť, čestnosť a spravodlivosť sú moje hodnoty. Regionálny rozvoj, budovanie dopravnej infraštruktúry, príchod investorov, tvorba pracovných miest sú moje priority.

50.
Ľubica Gálisová
občianska aktivistka

Ľubica Gálisová

Život som zasvätila boju za práva starších. Seniori potrebujú svoj hlas v parlamente, dobré zákony, aby mali lepšiu ochranu, pomoc, služby, stabilný rast dôchodkov, dôstojný a kvalitný život.

51.
Mgr. Peter Liba
poslanec parlamentu, teológ

Mgr. Peter Liba

V parlamente som zastupoval predovšetkým záujmy východného Slovenska. Dosiahol som viaceré úspechy a teraz sa opäť uchádzam o Vašu dôveru, aby sme z nášho regiónu urobili kvalitné miesto pre život.

53.
Mgr. Martina Brisudová
poslankyňa parlamentu

Mgr. Martina Brisudová

Nič nemôže byť silnejšie ako chuť poraziť korupciu a extrémizmus na Slovensku. Preto vyzývam mladých ľudí, poďte voliť. Nedovoľme, aby naša krajina smerovala z demokratických do temných vôd.

54.
Viliam Tankó
športovec

Viliam Tankó

Mojou snahou bude podporiť mladú generáciu. Šport a vzdelanie vnímam, ako šancu pre lepší život. Každí si zaslúži rovnakú štartovaciu čiaru a to bez ohľadu na to,, z akých pomerov pochádza.

55.
Juraj Lím
súkromný podnikateľ

Juraj Lím

Platón pred 2000 r.: Nakoniec vám budú vládnuť tí najneschopnejší z vás. Alebo inak: Jediná vec potrebná na to, aby zlo zvíťazilo je, aby dobrí ľudia nerobili nič. I preto vstupujem do politiky.

57.
JUDr. Eva Bielik Hajdamárová
prednostka okresného úradu

JUDr. Eva Bielik Hajdamárová

Bojujem proti korupcii. Čestnosť a slušnosť sú piliere môjho života. Chcem pomôcť Slovensku v oslobodení od mafie a klamstiev, ktoré nás rozdeľujú. Stojím na strane pravdy s cieľom zjednotiť občanov.

58.
Mgr. Lukáš Bužo
sociálny pracovník

Mgr. Lukáš Bužo

Som spevákom gospelovej kapely F6. Po mnohých rokoch služby rôznym ľuďom viem že nádej nezahanbuje. Láska, odpustenie a zmierenie je cesta k nádeji. Slovensko potrebuje nádej aby sa zmenilo.

59.
Mgr. Martin Seman
prednosta okresného úradu

Mgr. Martin Seman

Slovensko bez korupcie a zbytočnej byrokracie. Spoločnosť, kde žiadneho občana nepovažujeme za „pliagu“. Prosperujúca, tolerantná a zodpovedná krajina, v ktorej nikto nemôže ostať na okraji.

60.
Ing. Ján Mrva
geodet a kartograf

Ing. Ján Mrva

Za 12 rokov ľudia spoznali moju prácu starostu vo Vajnoroch. Nové škôlky, parky, cyklotrasy. Podľa hesla „Mrva kde bojovnosť TRVÁ „ idem aj teraz, ako predseda Úradu Geodézie. „Kto pozná Mrvu volí Mrvu“

61.
Ing. Ján Fintor
softvérový inžinier

Ing. Ján Fintor

Ako poslanec NRSR budem zákonmi podporovať rodiny s deťmi, seniorov, zlepšenie zdravotníctva a školstva, ochranu života a nebrániť v očiste SLOVENSKA od mafie, korupcie a zlodejov.

62.
Mgr. Ondrej Pristáč, DBA
manažér zariadenia sociálnych služieb a školy pre žiakov s autizmom

Mgr. Ondrej Pristáč, DBA

Množstvo BARIÉR nám dnes bráni vidieť potreby druhých. Tie najväčšie často skrývame vo svojich SRDCIACH. Preto búrajme aj tie najvyššie múry, aby tí NAJZRANITEĽNEJŠÍ mali lepšiu budúcnosť.

64.
Ing. Alexander Hustý
podnikateľ

Ing. Alexander Hustý

Chcem podporiť rozvoj kritického myslenia cez vzdelávanie a legislatívu, ktorá dá ľuďom možnosť zostať v kontakte s realitou bez uzatvárania sa nevedomky do bublín filtrovaných informácií.

66.
PhDr. Mgr. Peter Harvan, LL.M.
prednosta okresného úradu

PhDr. Mgr. Peter Harvan, LL.M.

Chcem získať podporu pre ústavnú definíciu rodiny ako zväzku jedného muža a jednej ženy, zákaz podnikania firme, ak nezaplatí živnostníkom 30 dni po splatnosti faktúr, slobodu regiónom pri deľbe dotácií.

67.
Ing. Dominik Bokšanský
manažér

Ing. Dominik Bokšanský

Nechcem sa viac pozerať ako nám chcú zničiť krajinu. Ak tu chceme zostať a dobre žiť je najvyšší čas pustiť sa do práce! Do politiky prinášam odbornosť, čestnosť a chuť meniť veci k lepšiemu.

68.
Viktor Gažo
dôchodca

Viktor Gažo

Chcem bojovať za vaše deti, vnúčatá, starých rodičov a ich dôstojnú starobu, bez hrozby komunizmu .Ide o smerovanie štátu. Nesúhlasím, že dnes dôchodcov zastupuje komunista. Ponúkam alternatívu.

69.
Marian Dorkin
živnostník kameraman

Marian Dorkin

V živote mám už len jediný cieľ, pomáhať obyčajným ľuďom a to aj z mojej poslaneckej výplaty 4000 € každý mesiac a prinavrátiť vytúženú spravodlivosť !

71.
JUDr. Mgr. Vladimír Feľbaba
právnik

JUDr. Mgr. Vladimír Feľbaba

Ako mladý prešovský poslanec, povolaním právnik, pomáham už dnes tvoriť našu mestskú časť, mesto a región. Presadzujem rozvoj našich regiónov, kompetentnú politiku a podporu mladých rodín.

72.
Ing. Adrián Mikuš
manažér

Ing. Adrián Mikuš

Čestnosť, spravodlivosť a pravdovravnosť v spoločnosti sú pre mňa prioritou. Ako člen 2 hudobných telies, prispievam k obohateniu kultúrneho a spoločenského diania na Slovensku aj v zahraničí.

73.
JUDr. Martina Mészáros Bariaková
prednostka okresného úradu

JUDr. Martina Mészáros Bariaková

ORGÁNY SPRAVODLIVOSTI S DÔVEROU ĽUDÍ, POMOC OBETIAM TRESTNEJ ČINNOSTI a pokračovanie OČISTY NAŠEJ KRAJINY sú moje priority, ktoré presadzujem v advokácii, v politike aj vo verejnej službe.

74.
Mgr. Zuzana Bradovková
učiteľka

Mgr. Zuzana Bradovková

Mojím krédom je nikdy sa nevzdávať. Aj z tej najzložitejšej situácie dokáže človek vyjsť, aj ak nie ako víťaz, tak oveľa silnejší. Ľudia v ťažkých životných situáciách potrebujú väčšiu podporu zo strany štátu.

75.
Ing. Lukáš Ranik
manažér

Ing. Lukáš Ranik

Najväčšou rakovinou Slovenska je korupcia. Bez nej by sme zo Slovenska spravili nové Švajčiarsko. OĽANO je jediné reálne protikorupčné hnutie a práve preto za toto hnutie kandidujem.

76.
PaedDr. Marián Mikulišin
manažér

PaedDr. Marián Mikulišin

Viac ako 20 rokov sa venujem výcviku vodičov v autoškole. Kandidujem z cieľom zlepšiť legislatívu k vydávaniu vodičských oprávnení a odstrániť nezmyselné a byrokratické šikanovanie uchádzačov .

79.
Mgr. Ondrej Gubač
riaditeľ divadla

Mgr. Ondrej Gubač

Veľkosť človeka sa meria podľa toho, čo robí s mocou, ktorú má“ (Platón). V čomkoľvek bude spočívať moja moc, použijem ju na to, aby sa Slovensko stalo lepším miestom pre život bez rozkrádania.

80.
Ing. Richard Matiaščik
manažér

Ing. Richard Matiaščik

Návrat vedenia spoločnosti do rúk občanom je základná podmienka ozdravenia a rozvoja spoločnosti. Len tak vieme plne využiť potenciál Slovenska a ponúknuť možnosti žiť plnohodnotný život aj doma.

81.
Slavomír Reištetter
štátny zamestnanec

Slavomír Reištetter

Pripravený pracovať pre ľudí prostých a obyčajných. Mám názor, som nekompromisný a priamy človek, vždy stojím na strane pravdy a spravodlivosti.

82.
Adam Šarišský
koordinátor mládeže

Adam Šarišský

Držím sa príslovia menej rozprávaj, viac pracuj. Preto sa dlhodobo angažujem v dobročinných organizáciach, kde pomáham deťom v detských domovoch, bezdomovcom a rómom.

83.
Ing. Mgr. Viera Olbertová
technička v neurologickej ambulancí

Ing. Mgr. Viera Olbertová

Kandidujem za Kysucký región. Chýbajú nám hospice , v nemocniciach boli zrušené viaceré oddelenia. A mojou prioritou bude hospic, aby bolo postarané o dôstojne dožitie nevyliečiteľne chorých ľudí.

85.
Mgr. Margaréta Mašírová
štátny zamestnanec

Mgr. Margaréta Mašírová

Záleží mi na zachovaní transparentnosti pri riadení krajiny vo všetkých oblastiach. Záleží mi na tom, aby sa nevrátili časy našich ľudí a rozkrádania krajiny. Je na nás, akú krajinu si vyberieme.

86.
Ing. Martin Kovalčík, MBA
okresný úrad, hlavný radca

Ing. Martin Kovalčík, MBA

Ľudí v Prešovskom kraji ohrozuje najväčšia miera rizika chudoby. Je potrebné prinášať im dobré správy o nových opatreniach k podpore regionálnej ekonomiky a znižovaní rozdielov v štandarde života.

87.
Iveta Galbavá
expert na medzinárodné vzťahy, odborná podpora Slovákov žijúcich v zahraničí

Iveta Galbavá

Ako politička, sa zameriavam na pomoc Slovákom žijúcim v zahraničí. Mojim cieľom je posilňovať väzby medzi Slovenskom a tými, ktorí žijú mimo hraníc, s dôrazom na spoluprácu a vzájomné porozumenie.

88.
Bc. Tomáš Serina
asistent poslanca

Bc. Tomáš Serina

Počas rokov v parlamente som zblízka videl, ako hnutie OĽANO plnilo svoje sľuby o podpore rodín a návrate spravodlivosti. Na Slovensku mi záleží, preto chcem zastaviť návrat vagabundov späť k moci.

89.
Ing. František Krempaský
farmár, podnikateľ

Ing. František Krempaský

Mám sedem detí, pochádzam zo Zamaguria z farmárskej rodiny a 27 rokov sa profesionálne venujem výžive hospodárskych zvierat. Mojím cieľom je zvýšenie potravinovej sebestačnosti Slovenska.

90.
Dušan Ondrík
manažér

Dušan Ondrík

K mojim prioritám patrí využitie geotermálnych prameňov na kúrenie pre domácnosti, najmä v oblastiach, kde sa na kúrenie využíva uhlie a drevo, čím by sme zabezpečili aj ochranu životného prostredia.

93.
Ing. Helena Mišáková
podnikateľka

Ing. Helena Mišáková

Slovensko potrebuje poraziť MAFIU, ktorá sa derie späť ku korytu! Nedovolím rozkrádanie krajiny a korupciu cez investičné projekty. Podporím podnikateľské prostredie, cestovný ruch a gastronómiu.

94.
Ing. Jozef Repaský
prednosta okresného úradu

Ing. Jozef Repaský

Vyznávam základné hodnoty občianskej spoločnosti ako je slušnosť, spravodlivosť, solidarita, právny štát a zodpovednosť za budúcnosť našich detí. Chcem meniť vzťah ľudí k spoločnosti i sebe navzájom.

95.
Mgr. Juraj Pohár
konateľ spoločnosti, živnostník

Mgr. Juraj Pohár

S výnimočnou kreativitou, spoľahlivosťou a rýchlymi schopnosťami riešiť problémy, srdcom a dušou pracujem pre ľudí. Hlasujte za mňa pre spoločnú budúcnosť plnú možností!

96.
Martin Hodulík
podnikateľ

Martin Hodulík

Ako bývalý policajt budem bojovať za právo a spravodlivosť, ktoré sú základom zdravej spoločnosti a od tohto sa odvíjajú princípy všeobecného dobra, solidarity a subsidiarity.

97.
Mgr. Pavol Kupka
Učiteľ , lektor cudzích jazykov

Mgr. Pavol Kupka

Správne rozhodnutie môže posilniť naše vzdelávanie a zdravotníctvo. Je čas rozhodnúť sa pre stratégiu orientovanú do budúcnosti a presadzovať ju. Mám víziu a odhodlanie ju naplniť!

99.
Bc. Rafael Janíček MBA
riaditeľ spoločnosti

Bc. Rafael Janíček MBA

Som bojovník proti mafii. Ako prvý som verejne vystúpil a odhalil Justičnú mafiánsku chobotnicu, na čele ktorej stála Monika Jankovská. Som odhodlaný ďalej bojovať za rodiny, spoločnosť a vlasť.

100.
Peter Janó
konateľ spoločnosti

Peter Janó

Keď na vlastnej koži pocítiš , ako chutí okradnutý štát a občan – vtedy musíš udrieť na strunu spravodlivosti. Chcem na strunu udrieť tak, aby ten správny tón pravdy zaznel v každom uchu.

101.
Martin Pavlík
živnostník

Martin Pavlík

Nechcem aby nám vládli politické strany fungujúce ako obchodné spoločnosti. Využijem skúsenosti z komunálnej politiky na pomoc horným Kysuciam, v zlepšovaní života bežných ľudí a cestovného ruchu.

102.
Ing. Dionýz  Solár
prednosta okresného úradu

Ing. Dionýz Solár

Chcem byť súčasťou procesu očisty našej krajiny od korupcie. Vďaka mojej práci mám skúsenosti a intenzívny kontakt s ľuďmi z rôznych sociálnych pomerov a vnímam ich problémy a názory na situáciu v spoločnosti.

103.
Mgr. Martin Konečný, PhD.
manažér

Mgr. Martin Konečný, PhD.

Jednou z hlavných úloh politika má byť služba a pomoc občanom. Chcem tento postoj, ktorému verím a podľa ktorého pracujem v komunálnej politike, preniesť aj do Národnej rady Slovenskej republiky.

106.
Ing. Milan Remenár
podnikateľ, IT expert

Ing. Milan Remenár

Ako IT expert som videl ako štát plytvá peniazmi na predražené IT systémy. Kandidujem, aby sme za štátne peniaze zabezpečili dobré služby pre občanov a efektívnu správu štátneho majetku.

107.
Bc. Miroslav Vlk
zdravotník

Bc. Miroslav Vlk

V roku 2016 som bojoval za lepšie zdravotníctvo výpoveďami sestier. Vláda nás ponížila, nesmel som sa zamestnať, ale nezastavilo ma to, aby som bojoval a budem bojovať za dobrú vec naďalej.

108.
Mgr. Natália Nagyová, MPH, dis
sestra

Mgr. Natália Nagyová, MPH, dis

Bez kvalifikovaných zdravotníkov nás nové budovy nezachránia. Musíme vytvoriť motivujúce pracovné prostredie, aby sa starostlivosť o ľudí – v zdraví alebo v chorobe, stala opäť zaujímavou.

109.
Bc. Lukáš Koctúr
konateľ firmy – autoservis

Bc. Lukáš Koctúr

Ako človek z praxe som prípravný naštartovať zelené myslenie ľudí a finančne ho podporiť na prechod k udržateľnej doprave. Podporiť ekologické vykurovanie ktoré sa cenovo vyrovná bežným zdrojom.

110.
Ing. Eva Hackenbergová
ekonómka

Ing. Eva Hackenbergová

Dobrý politik má byť sám sebou, má byť slobodný od vplyvov oligarchie, slobodný od vlastného ega, nebojí sa hovoriť pravdu a vie spolupracovať. Takou političkou by som chcela byť ja.

111.
Norbert Mészároš
moderátor

Norbert Mészároš

111 – Tri jednotky pre život! Kultúre reštart, zvieratám pomoc a seniorom lepší dôchodok. Slušnosť a diplomacia sa musia vrátiť do parlamentu! Je čas urobiť zo Slovenska skvelé miesto pre život.

113.
Kristián Lipták
podnikateľ

Kristián Lipták

Ako vytrvalostný bežec a cyklista som sa naučil nevzdať sa. Nevzdajte sa ani vy. Poďte s nami vybojovať ozajstný právny štát, krajinu, kde stojí za to žiť, kde platí zákon rovnako pre každého.

114.
Mgr. Anton Masaryk
manažér

Mgr. Anton Masaryk

Priatelia, rozhodol som sa prijať ponuku kandidovať, aby som pomohol slušným ľuďom, rodinám, seniorom a mladým. Ľudia, dobré medziľudské vzťahy a rodina boli a sú pre mňa prvoradé. Príďte voliť.

115.
Mgr. Mário Zgút
skladník

Mgr. Mário Zgút

Boj proti korupcii je pre mňa záväzkom, kvôli ktorému sa aktívne politicky angažujem v hnutí OĽANO. Spolu môžeme spraviť život v našej krajine bezpečný, smerujúci k budúcej prosperite.

116.
Mgr. Milan Hala
dôchodca

Mgr. Milan Hala

Sľuby o prosperujúcom Slovensku sa nenaplnili v dôsledku podvodnej privatizácie a rozkrádania spoločného majetku. OĽaNO zmenilo prístup k verejným financiám. Som hrdý, že môžem pomáhať v tomto ťažkom boji!

117.
Mgr. Mária Javornická
sestra

Mgr. Mária Javornická

Som sestra a zasadzujem sa za práva sestier. Neangažujem sa, aby som dosiahla pre seba nejaké výhody, či osobné ciele, ale chcem pomôcť tomu, čo považujem za zmysluplné a dobré pre celú spoločnosť.

118.
Mgr. Marián Michael Mackovič
stredoškolský učiteľ

Mgr. Marián Michael Mackovič

Podporím zákony, ktoré budú chrániť rodiny, modernizovať školský vzdelávací systém a zabránia zneužívaniu moci. Štát musí pomáhať všetkým, ktorí to potrebujú a stáť na strane obyčajných ľudí.

127.
PhDr. Martin Gočala
riaditeľ zariadenia sociálnych služieb

PhDr. Martin Gočala

Nemôžem sa nečinne prizerať v akom stave je Slovensko. Je čas riešiť skutočné problémy s rozumom, ľudskosťou a slušnosťou, s plnou zodpovednosťou a bez hádok. Som obyčajný človek – jeden z Vás.

128.
Mgr. Ema Maggiová, Dott.
prednostka okresného úradu

Mgr. Ema Maggiová, Dott.

Môj otec Pavol pochádzal z kopaníc a stará mama Judka z Podkylavy. Pracujem ako prednostka Okresného úradu Nové Mesto nad Váhom. Som jedna z vás.

130.
Ing. Ondrej Filipiak
prednosta okresného úradu

Ing. Ondrej Filipiak

Etika, morálka, odbornosť, na všetkých úrovniach riadenia spoločnosti, kvalitný ľudský potenciál, vyvodzovanie zodpovednosti a meranie kvality odvedenej práce je budúcnosťou pre SR.

131.
Mgr. Anežka Škopová
sociálny pedagóg

Mgr. Anežka Škopová

Chcem využiť možnosť byť súčasťou toho, čo sa deje a bude diať v našej krajine v najbližších rokoch. Po rokoch pôsobenia v rôznych projektoch, práce v sociálnej oblasti a práce v oblasti vzdelávania, chcem využiť svoje doterajšie skús

132.
Vladimír Vozár
procesný manažér

Vladimír Vozár

Pomáhať znamená rozumieť. Nie len vyvoleným, ale s rešpektom ku každému. Mám veľa nápadov, ktoré chcem predstaviť, ako urobiť zo Slovenska kvalitnú krajinu a z ľudí hrdých občanov.

133.
Pavol Mikluš
živnostník

Pavol Mikluš

Ako poslanec budem presadzovať legislatívne zmeny, ktoré budú viesť k zákazu vývozu guľatiny do zahraničia. Bez kolektívnej trestnej zodpovednosti sa naša spoločnosť nikdy neposunie ďalej.

134.
Ing. Miroslav Mišek
strojný inžinier

Ing. Miroslav Mišek

Šťastné detstvo, Podpora rodín, Dôstojná staroba, Ochrana kultúrneho dedičstva, Spravodlivosť a pocit bezpečia pre všetkých… takto si ja predstavujem moderné a prosperujúce Slovensko.

135.
Vladimír Dutko
podnikateľ

Vladimír Dutko

Chcem bojovať za lepšie životné podmienky a spravodlivosť na Slovensku. Právo musí platiť pre všetkých rovnako, nielen pre vyvolených, lebo sme dospeli do doby, keď čierna už nie je čierna a biela biela.

136.
Ing. Roman Súcky
prednosta okresného úradu

Ing. Roman Súcky

Som nezávislý kandidát, ktorý preferuje slušnosť, odbornosť a toleranciu. Želám si, aby masívna podpora rodín s deťmi, ktorú začalo hnutie OĽANO, pokračovala aj po predčasných parlamentných voľbách.

137.
Martin Naňo
projektový manažér

Martin Naňo

Mojím cieľom je vybudovať spoločnosť, v ktorej prevláda čestnosť, integrita a právny štát. Zasadím sa aby rodiny dostali mimoriadnu pozornosť a podporu štátu.

141.
Mgr. Simona Bugyinská
ekonómka

Mgr. Simona Bugyinská

Kandidovať som sa rozhodla preto, že je to výzva odovzdať moje dlhodobé odborné skúsenosti z oblasti verejných financií a všetko súvisiace s nimi. Neodmysliteľnou súčasťou je aj podnikateľská sféra. 

142.
Michal Szabó
vedúci servisu

Michal Szabó

Svetlá budúcnosť pre naše deti, dôstojný život pre našich rodičov, kvalitná a dostupná zdravotná starostlivosť, podpora rodín, nulová tolerancia korupcie – moje priority, pri ktorých neuhnem.

143.
Mgr. Tomáš Šudík
poslanec parlamentu

Mgr. Tomáš Šudík

Postavil som sa za opatrenia pre ľudí, navrhol vyššiu ochranu zvierat, a ak ide o korupciu, tá cezo mňa neprejde. Ako mladý človek mám energiu pracovať aj naďalej, aby sme na Slovensku radi žili.

144.
Prof. MUDr. Eva Horváthová, PhD. MPH.
lekárka

Prof. MUDr. Eva Horváthová, PhD. MPH.

Kandidujem ako podpora projektu, ktorý v uplynulom období nemal možnosť dokončiť svoje ambiciózne vízie. Verím, že dobre začaté zásadné zmeny môžu pokračovať a nie je iná vhodná alternatíva.

145.
prof. Ing. Dušan Velič, DrSc.
vysokoškolský profesor a zástanca environmentálnych a kresťanských hodnôt

prof. Ing. Dušan Velič, DrSc.

✞ 31.7.2023 Bol zanietený a odhodlaný zmeniť Slovensko k lepšiemu prostredníctvom kvalitného vzdelania, vedy a výskumu. Všetkým nám veľmi chýba, ale jeho myšlienky zostávajú v nás a s nami.

146.
Mgr. Ľubomír Galko
generálny riaditeľ, predseda predstavenstva akciovej spoločnosti

Mgr. Ľubomír Galko

Fabriku pred krachom som postavil na nohy. Nekradlo sa, dobre sme hospodárili, pocítili to na výplatách aj zamestnanci. Majú stabilnú prácu a ich rodiny perspektívu. Uchádzam sa o vašu dôveru.

149.
Mgr. Gábor Grendel
poslanec parlamentu

Mgr. Gábor Grendel

V každých voľbách ide o to, aby občania zverili moc do rúk spravodlivým a charakterným ľuďom. Takých, ktorí si ústavu a zákony ctia nielen slovami, ale podľa nich aj konajú. Spravodlivosť a právo nastolia iba spravodliví a charakterní ľudia.

150.
Igor Matovič
bojovník proti mafii

Igor Matovič

Nastal čas sa opäť vo voľbách odvážne postaviť mafii, ktorá nám znova chce uniesť štát a spravodlivosť. Naše hnutie OĽANO A PRIATELIA už dokázalo, že za rodiny a deti položíme akúkoľvek politickú obetu.


NAŠI KOALIČNÍ PARTNERI