Erika Jurinová má šancu poraziť Juraja Blanára

Ľudia v Žilinskom kraji si po 12 rokoch želajú zmenu. Myslí si to Erika Jurinová, kandidátka na županku, ktorá v prieskume agentúry AKO získala približne rovnaký počet hlasov ako súčasný predseda Žilinského kraja.

Erika Jurinová môže vo voľbách zvíťaziť

Ak by sa voľby na predsedu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) konali v októbri, rovnakú šancu na volebné víťazstvo by mali obaja favoriti. Eriku Jurinovú (za koalíciu OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS) by volilo 31,6% opýtaných, Juraja Blanára (Smer-SD) 32,2%.  Prieskum, ktorý sa uskutočnil v dňoch 6.10. – 18.10. 2017 realizovala agentúra AKO pre Televíziu TA3 na vzorke 1000 respondentov.

,,Chcem sa poďakovať ľuďom za prejavenú dôveru. Výsledky prieskumu odzrkadľujú našu niekoľko mesačnú prácu v regiónoch Žilinského kraja. Išla som do volieb s jasným cieľom zmeniť doterajšie smerovanie kraja. Výsledky prieskumu sú pre mňa jasným signálom, že voliči túto zmenu chcú. Juraj Blanár nesplnil svoje sľuby a nenaplnil očakávania ľudí, preto som presvedčená, že mu za to aj 4. novembra prídu hlasovaním vystaviť vysvedčenie,“ reaguje na prieskum Erika Jurinová, kandidátka na županku.

Prioritou je zdravotníctvo a doprava

Ako poslankyňa Národnej rady sa Erika Jurinová každý deň stretáva s obyčajnými ľuďmi, preto vie čo ich trápi. Ľudia považujú za najväčší problém v kraji zdravotníctvo.,,Chodíme do nemocníc z ktorých mnohé dlhodobo chátrajú. Matky majú v pôrodniciach strach o svoje zdravie či zdravie svojho dieťaťa,“ zdôrazňuje.

Žilinský samosprávny kraj má však viac problémov, ktoré si žiadajú pozornosť. Jedným z nich je doprava, ktorá je v kritickom stave. Vodiči sú s aktuálnou situáciou nespokojní, pretože denne stoja v zápchach a ničia svoje autá na rozbitých cestách. ,,Súčasný župan mal na vyriešenie týchto problémov 12 rokov, no nedokázal to. Preto stratil dôveru ľudí, čo ukázal aj samotný prieskum,“ vysvetľuje Erika Jurinová.

Riešenia namiesto prázdnych sľubov

Žilinská župa bojuje taktiež s chronickým nedostatkom kapacít pre našich seniorov. Na prijatie do domovov dôchodcov musia ľudia čakať v poradovníkoch. Kandidátka na županku preto ponúka vo voľbách „Program starostlivosti o Žilinský kraj“, ktorý obsahuje reálne riešenia na vzniknuté problémy, nie prázdne sľuby.

Vo svojom programe navrhuje rozšíriť kapacitu sociálnych zariadení a zabezpečiť kvalitné služby pre seniorov. Tieto kroky pomôžu chorým, starším, zdravotne postihnutým či sociálne slabším. ,,Program starostlivosti, ktorý ponúkam, je zameraný najmä na ľudí. Chceme urobiť zo žilinskej župy kraj priateľský k rodinám.“

V prípade zvolenia za županku Žilinského kraja sa Erika Jurinová okamžite pustí aj do riešenia dopravy. ,,Rekonštrukciu ciest a mostov zabezpečím podľa naliehavosti situácie a nie podľa politickej príslušnosti. Presadím dobudovanie diaľničného prepojenia a diaľničných úsekov D1, D3 a rýchlostných ciest R1, R3,“ hovorí o konkrétnych riešeniach.

Volebná účasť bude kľúčom k úspechu

Ako však hovorí, nič nie je rozhodnuté a celé úsilie, ktoré vložila do volieb bude zbytočné, pokiaľ ľudia neprídu 4. novembra voliť. Volebná účasť tak bude jedným z rozhodujúcich faktorov. ,,Som však presvedčená o tom, že sme historicky najbližšie k tomu, aby sme po 12 rokoch vymenili župana a začali náš kraj rozvíjať. Máme dostatok skúseností, tím odborníkov, dobrý plán a reálnu šancu vyhrať voľby,“ hovorí o predvolebnom súboji Erika Jurinová.

Na záver dodala, že silným argumentom pre voličov bude aj skutočnosť, že na rozdiel od Juraja Blanára dala občanom verejný sľub, že sa v prípade zvolenia vzdá svojho mandátu v NRSR. ,,Župa sa nedá riadiť z Bratislavy, ako si to myslí súčasný župan.“ 

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program