Fico a extrémisti sa správajú ako pyromani, ktorí podpália dom a následne kritizujú zásah hasičov

Národná rada SR dnes neschválila program dvoch mimoriadnych schôdzí ku stavu zdravotníctva a k vývoju cien. Hnutie OĽANO tieto opozičné iniciatívy vníma ako vrcholný prejav pokrytectva a bezočivosti.

Schôdzu k vývoju cien energií a potravín iniciovala strana Smer-SD. „Prekvapuje ma, že práve poslanec Robert Fico sa stavia do roly bojovníka proti vysokým cenám. Práve počas jeho vlád nastali najväčšie deformácie cien elektriny a plynu vrátane skokových zdražení v roku 2017, čo doslova šokovalo celú slovenskú verejnosť. Namiesto okamžitého odvolania svojich nominantov v ÚRSO, ktorým chýbala akákoľvek odborná spôsobilosť, sa Fico zmohol len na teatrálne trhanie faktúr pred médiami. Až po silnom tlaku nášho hnutia sa kauzu extrémneho zdražovania energií podarilo úspešne zvrátiť. R. Fico spôsobil nárast cien energií všetkým domácnostiam aj tým, že vytvoril oligarchickú vrstvu solárnych barónov. A bol to Robert Fico, ktorý likvidoval konkurencieschopnosť cien slovenských potravín tým, že vytvoril z Pôdohospodárskej platobnej agentúry skorumpovanú organizáciu, v ktorej sa masívne rozkrádali peniaze určené farmárom. Preto túto iniciatívu Roberta Fica považujem za mimoriadne opovážlivú,“ vyhlásil predseda hospodárskeho výboru NR SR Peter Kremský (OĽANO).

Mimoriadnu schôdzu k stavu zdravotníctva iniciovali nezaradení poslanci Tomáš Taraba, Štefan Kuffa a Filip Kuffa. Člen zdravotníckeho výboru NR SR Marek Šefčík (OĽANO) pripomína, že práve extrémisti a R. Fico dlhodobo spochybňujú závažnosť epidémie, zvolávajú nechránených ľudí na svoje demonštrácie a otvorene sa hlásia k antivaxerom. „Považujem to za nehoráznosť. Je to niečo podobné, ako keď niekto, kto podpáli dom, vykrikuje, že hasiči prišli neskoro. Práve kvôli správaniu sa Roberta Fica, Petra Pellegriniho a extrémistov tu máme veľký problém s vynucovaním dodržiavania opatrení a očkovaním. Aj kvôli nim kolabujú naši zdravotníci a mnohým ľuďom sa nedostáva adekvátnej zdravotnej starostlivosti. Kde berú títo politici odvahu dnes komentovať situáciu v nemocniciach?“

Spoluzakladateľka Odborového združenia sestier a pôrodných asistentiek a členka zdravotníckeho výboru NR SR Monika Kavecká (OĽANO) dopĺňa, že práve počas vlád Smeru nastal exodus zdravotníckeho personálu, a to najmä sestier. „10 rokov sme prosili predstaviteľov vlád Smeru, aby riešili situáciu zúfalých zdravotných sestier. Namiesto toho ich však len drzo podvádzali, a dokonca im aj zobrali zákon o odmeňovaní. Nehovoriac o tom, ako zdravotníctvo rozkrádali a pľundrovali. Zatiaľ čo v nemocniciach vznikal ohromný investičný dlh, kadejakí darebáci si futrovali účty na úkor chorých ľudí a zdravotníkov. A Fico má dnes tú drzosť hovoriť o tom, ako nemocnice zvládajú boj s pandémiou? Je to neuveriteľné o to viac, že práve Fico a ďalší antivaxeri majú zásadný podiel na súčasnej zlej situácii,“ uzatvára Kavecká.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program