Matovičov odkaz Trubanovi: Prestaňte klamať a hájiť tých, čo klamú. Potom Vám možno ľudia zabudnú to, že ľudia okolo Vás sú v politike dlhé roky

Igor Matovič reagoval na útoky lídra mimoparlamentnej koalície PS/Spolu Michala Trubana, ktorý umelo spája predsedu hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) s poslancom Robertom Ficom. Truban sa dnes žiaľ nepostavil na stranu pravdy, ale na stranu klamstva, vyjadril sklamanie Igor Matovič.

Predseda OĽANO Matovič sa zároveň vyhranil voči tomu, že o organizácii Za slušné Slovensko si myslí to isté, čo Robert Fico. „V žiadnom prípade si nemyslím to, čo rozširuje Robert Fico, že organizátorov protestov Za slušné Slovensko financuje zo zahraničia Soros. Financovali ich ľudia, ktorí si tak isto, ako aj ja, mysleli, že je to občianska iniciatíva,“ uviedol Matovič a pripomenul, že to bolo práve hnutie OĽANO, ktoré po smrti J. Kuciaka a M. Kušnírovej 3-krát prenechalo Námestie SNP iniciatíve Za slušné Slovensko na organizáciu najväčších protestov. „Bohužiaľ, neskôr sa ukázalo, že táto iniciatíva robí skrytú kampaň vyslovene pre kandidátov Progresívneho Slovenska a strane Andreja Kisku. Pretože len títo ľudia mohli vystupovať na pódiu pri protestoch Za slušné Slovensko. Preto sa dnes netvárme, že táto organizácia nie je dnes politickou organizáciou a predĺženou rukou týchto strán,“ pokračoval Matovič, pričom spomenul vystúpenia A. Kisku a primátora M. Valla na protestoch. Takisto pripomenul podporu iniciatívy Za slušné Slovensko v komunálnych voľbách M. Vallovi a M. Hattasovi, ktorý je zakladajúcim členom strany Za ľudí, a tiež „náhodné“ stretnutie hlavnej predstaviteľky iniciatívy Za slušné Slovensko Karolíny Farskej s predsedom Spolu Miroslavom Beblavým v USA, po ktorom prišlo nenávistné a nepravdivé stanovisko organizácie Za slušné Slovensko proti Matovičovi za to, že si zákonne rezervoval Námestie SNP na oslavy 30. výročia Nežnej revolúcie.

Podľa Matoviča líder koalície PS/Spolu M. Truban veľmi dobre vie, že predstavitelia organizácie Za slušné Slovensko vo svojom stanovisku klamali, keď sa vyjadrili, že Matovič odmietol Námestie SNP prenechať organizátorom a osobnostiam Novembra 89´. „Dnes sa však, žiaľ, nepostavil na stranu pravdy, ale na stranu klamstva. Predstaviteľom Za slušné Slovensko vyčítam jedine to, že podlo zaklamali, nič iné. Nikto z nich neprišiel, nezatelefonoval ani nenapísal ani mne, ani nikomu z nás, ale v pohode napísali lož ako pravdu. Ľudia, ktorí hovoria, že bojujú za slušné Slovensko, neslušne klamali,“ vyjadril sa Matovič s tým, že dnešné vyjadrenia M. Trubana a jeho spájanie Matoviča s Ficom je opäť podlá lož.

Matovič sa takisto vyjadril k opakovaným tézam predsedu progresívcov M. Trubana o starých a nových politikoch. „Kto sú tí noví politici?,“ opýtal sa Matovič a pokračoval: „Vaše siamské dvojča Miroslav Beblavý je v politike 17 rokov, dnes už v tretej strane. Len preto, že je to Váš súčasný, prípadne môj budúci koaličný partner, mám kvôli tomu mlčať? Budete o Beblavom tvrdiť, že je nový politik, aj keď je najdlhšie v politike spomedzi všetkých predsedov opozičných strán?,“ odkázal Trubanovi Matovič, a pripomenul mu aj 20-ročnú politickú kariéru a angažovanie súčasného podpredsedu PS Ivana Štefunka postupne v SDĽ, SDA, v Smere a nakoniec v PS. „Poprosil by som pána Trubana, aby nehral divadlo na nových politikov, keďže jeho najbližší spolupracovníci pôsobia dlhé roky v politike,“ povedal.

Igor Matovič zároveň odkázal Trubanovi: „Keď začnete malými klamstvami teraz, tým že budete hájiť doslova výmysly organizácie Za slušné Slovensko, a budete ich obhajovať iba preto, lebo je to moderné a nechcete mať s nimi narušené vzťahy, budete klamať aj potom a nebude z Vás dobrý premiér,“ povedal Matovič a dodal: „Palicu nad Vami nelámem, nebudem na Vás útočiť. Prestaňte klamať, prestaňte hájit ľudí, ktorí klamú a vždy sa zastávajte pravdy. Potom Vám možno ľudia uveria, že ste nádejou a zabudnú na to, že ľudia okolo Vás sú v politike už dlhé roky.“

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program