Núdzový stav chráni životy a zdravie ľudí, politika musí ísť nabok

Poslanci hnutia OĽANO si plne uvedomujú vážnosť situácie, a preto všetci podporili predĺženie núdzového stavu. Ten je nevyhnutný najmä na tlmenie dopadov epidémie na naše preťažované zdravotníctvo.

„V súčasnej situácii to znamená najmä ochranu zdravia a životov ľudí na Slovensku. Ak si ešte stále niekto neuvedomuje dôležitosť predĺženia núdzového stavu, resp. sa snaží získavať lacné politické body jeho spochybňovaním, nemôže to myslieť úprimne a na životoch spoluobčanov mu nezáleží“, vyhlásil predseda poslaneckého klubu Michal Šipoš.

Poslankyňa a členka zdravotníckeho výboru NR SR Monika Kavecká ďalej vysvetlila, že „núdzový stav v tejto situácii umožňuje ministerstvám zdravotníctva a financií efektívne riadiť a financovať boj proti pandémii. Zabezpečuje fungovanie nemocníc a výrazne pomáha zachraňovaniu pacientov v ťažkých stavoch. Regulovaním mobility tiež umožňuje zabraňovať ďalšiemu šíreniu pandémie.“ Kavecká tiež poďakovala zdravotníkom a všetkým ľuďom, ktorí v prvej línii obetavo zvádzajú urputný boj za záchranu našich občanov.

Michal Šipoš sa ešte poďakoval občanom, a „najmä tej mlčiacej väčšine, ktorá si uvedomuje vážnosť situácie“, zdôraznil. Taktiež vyjadril znepokojenie nad správaním opozičných poslancov, „či už nového alebo starého Smeru a fašistov, ktorí za každú cenu štvú ľudí proti opatreniam, zámerne vyvolávajú chaos a nestabilitu, vyzývali ľudí na stretnutia, nenosenie rúšok a tak ďalej. Tým zmiatli množstvo ľudí, ktorí následne opatrenia nedodržiavajú, a aj preto máme také veľké množstvo nakazených. Vyzývam ich, aby od tohto nezodpovedného správania upustili, pretože tu nejde o politiku, ale o životy ľudí“, vyzval opozičných predstaviteľov Šipoš.

Poslanec Jozef Pročko ho doplnil, že Fico a Pellegrini by na mieste tejto vlády prijímali presne tie isté opatrenia. „Dnes sa však uchyľujú k najprimitívnejšiemu populizmu a ťažkú situáciu zneužívajú na boj proti vláde“, dodal. Pročko v tejto súvislosti poprosil občanov o zodpovednosť a aby sa naozaj dôsledne riadili všetkými hygienickými odporúčaniami.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program