OĽANO k Medzinárodnému dňu zdravotných sestier: Práca zdravotných sestier pri lôžkach pacientov je nenahraditeľná

Dnes si pripomíname medzinárodný deň zdravotných sestier. Vo viacerých krajinách sveta sa v tento deň pripisuje sestrám nezastupiteľné miesto v systéme zdravotnej starostlivosti. Hnutie OĽANO pri tejto príležitosti vyzdvihuje prácu všetkých zdravotných sestier a blahoželá im k dnešnému dňu.

„Zdravotná sestra je profesionál, ktorý je nenahraditeľnou súčasťou moderného, ošetrovateľského tímu pri starostlivosti o pacienta. Málokto sa však zamyslí nad tým, že sestra nie je len žena, ktorá pobehuje v bielo-modrom. Sestra je hlavne žena s veľkým srdcom, úsmevom na tvári a opuchnutými nohami, ktoré ťahá po každej službe za sebou,“ uviedla poslankyňa za hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Elena Červeňáková.

Jediná zástupkyňa zdravotných sestier v Národnej rade SR Elena Červeňáková tvrdí, že podmienky pre náročnú prácu sestier sú stále nedostatočné a aj pri príležitosti Medzinárodného dňa zdravotných sestier upozorňuje na dlhodobý problém ich akútneho nedostatku. „Nechcem byť len kritikom. Chcem zo svojej pozície prichádzať s takými riešeniami, aby sestry a pôrodné asistentky svoju prácu vykonávali s radosťou a aby si ich spoločnosť vážila. Zostala som sestrou, a preto chcem všetkým zdravotným sestrám na Slovensku zablahoželať k ich sviatku. Vaša práca pri lôžkach pacientov je nenahraditeľná,“ uzavrela Elena Červeňáková.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program