Peter Pollák ml. k vypočúvaniu kandidátov na post komisára pre deti

„Slovensko bolo dlhodobo krajinou bez človeka, ktorý by chránil to najcennejšie čo máme – naše deti. V roku 2015 sa vláda konečne rozhýbala a po dlhoročných upozorneniach vytvorila pozíciu Komisára pre deti. Čistý úspech to ale nebol. Na toto miesto sa vďaka jednofarebnej vláde strany Smer-SD dostala Viera Tomanová – verná priateľka vtedajšieho predsedu vlády.

Už jej voľba jasne ukázala, že nie je všetko s kostolným poriadkom. Za komisárku ju odporučili organizácie, ktoré s ochranou práv detí nemali nič spoločné. Funkčné obdobie komisárky Tomanovej sa po šiestich rokoch končí. Preto sme zvolali výbor pre ľudské práva a národnostné menšiny a pozvali sme si kandidátov na túto nesmierne dôležitú pozíciu.

Niektorí kandidáti si však zobrali inšpiráciu z minulej voľby. Vidíme podobný scenár, veľmi podobné podporné stanoviská a tie isté organizácie, ktoré majú rovnaké problémy, ako naposledy.

Naša vláda je transparentná a preto sme sa rozhodli vyžiadať si ďalšie potrebné dokumenty, ktoré jednoznačne preukážu, či kandidáta podporujú organizácie, ktoré skutočne presadzujú ochranu práv dieťaťa.“

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program