Plán zaviesť verejného lodného dopravcu je len ďalším nepremysleným nápadom Andreja Danka a Árpáda Érseka

Hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) považuje návrh vlády zaviesť verejného lodného dopravcu za ďalší zo spontánnych a nepremyslený nápadov z dielne Andreja Danka a Árpáda Érseka. 
 
Podľa tieňového ministra dopravy za hnutie OĽANO Jána Marosza by sa mala vláda najprv postarať o kolabujúcu železničnú dopravu a potom pracovať na nových projektoch. „Národnému železničnému dopravcovi horia vlaky, meškaní pribúda a minister Érsek namiesto záchrany železníc vymýšľa nových verejných dopravcov,“ upozornil Marosz s tým, že „v prvom rade potrebujeme zabezpečiť koordináciu vlakov a autobusov, na čo treba zriadiť Národnú dopravnú autoritu, ktorú minister dopravy sľubuje už od svojho nástupu. Okrem toho mal už dávno vypracovať plán dopravnej obslužnosti, ktorý by ukázal, kde treba posilniť vlaky a kde autobusy. Až potom sa môže zamýšľať nad zavádzaním ďalších druhov dopravy. Liať peniaze do nového módu dopravy, zatiaľ čo nefungujú ostatné je nezmysel. Okrem toho cítime, že ide opäť o pripravený biznis pre konkrétne firmy,“ zdôraznil Marosz. 
 
Hnutie OĽANO vo svojom programe SPOĽAHLIVÁ DOPRAVA hovorí najmä o systematickom zlepšovaní kvality existujúcej železničnej siete, jej modernizácii, koordinácii spojov, či integrácii dopravy. „Tieto riešenia z dielne OĽANO by zabezpečili, aby vlaky jazdili načas a aby bola verejná doprava pre ľudí spoľahlivá,“ uzavrel Ján Marosz.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program