POSLANEC PETER POLLÁK (OĽANO) PODÁVA TRESTNÉ OZNÁMENIE PRE PODOZRENIE ZO SPÁCHANIA TRESTNÉHO ČINU

Podpredseda Výboru NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny Peter Pollák (OĽANO) v utorok 23.6.2020 podal trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu:

  •  Podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti
  •  Šírenie poplašnej správy

Milan Mazurek (ĽSNS) len pár hodín po tragédií vo Vrútkach zverejnil na sociálnej sieti vyjadrenie k celej udalosti. Uviedol v ňom nepravdivé informácie o etnickej príslušnosti útočníka z Vrútok, ktorého nepriamo označil ako Róma. Polícia SR tento hoax vyvrátila. Status mal už za krátky čas veľa reakcií, čím bolo umožnené zdieľanie informácií podporujúcich nenávisť.  Keďže je profil poslanca Mazureka na sociálnej sieti verejný, prístup k nemu má každý užívateľ internetu. 

Nepravdivé informácie ohľadom rómskej príslušnosti útočníka, ktoré boli uvedené na sociálnej sieti v príspevku poslanca Milana Mazureka, vnímam ako klamstvá podnecujúce k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti,” tvrdí Pollák. 

Mám za to, že status bol napísaný za účelom šírenia poplašnej správy a podnecovaniu nenávisti medzi občanmi, čo považujem za nebezpečné, nezodpovedné a nehodné poslanca NR SR. Preto som práve teraz na Generálnej prokuratúre SR podal rozsiahle trestné oznámenie,” dodal Pollák.

Peter Pollák na svojej sociálnej sieti tiež reagoval na Milana Mazureka, a to videom, v ktorom požaduje stiahnutie nepravdivého príspevku. Pár hodín po zverejnení videa z dielne Petra Polláka, svoj status poslanec Mazurek zmazal. Podľa Petra Polláka je nemysliteľné aby sme sa takto často stretávali s klamstvami a konšpiračnými teóriami od poslancov strany ĽSNS. Oznámil, že pripravuje trestné oznámenie na Mariána Kotlebu za šírenie poplašných správ ohľadom pochybného očkovania, ktoré prezentoval okrem sociálnych sietí aj v TV Markíza v relácii Na Telo z 21.06.2020.

 Je nemysliteľné aby poslanci šírili poplašné správy, neoverené informácie, konšpirácie. Vieme, že to nie je žiadna novinka pri poslancoch ĽSNS, preto tomu nedovolíme pokračovať!” povedal Pollák.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program