Reakcia Igora Matoviča ku krivému obvineniu v kauze jeho účtovníctva

Igor Matovič dnes reagoval na obvinenia, že spáchal trestný čin v kauze svojho účtovníctva spred 15 rokov. “Dnes som sa dozvedel z médií, že som vraj podľa policajného vyšetrovateľa spáchal trestný čin, ale je už premlčaný. O tom, kto spáchal trestný čin však nerozhoduje vyšetrovateľ podriadený skorumpovanému ministrovi Kaliňákovi, to môže len súd.

Matovič pripomenul, že “minulý rok tesne pre parlamentnými voľbami Fico s Kaliňákom vytiahli z klobúka korunného svedka, ktorý tvrdil, že ho oklamal notár, zamestnankyne daňového úradu aj pracovníčka banky a spolu so mnou sme na neho spáchali komplot. Svedok ich všetkých obvinil, že konali v zhode so mnou. Po ôsmich rokoch začal zrazu tvrdiť, že všetko bolo presne opačne, ako sa v skutočnosti stalo.”

“Uznesenie vyšetrovateľa však hovorí o presnom opaku a krivé obvinenie Ficovho falošného svedka všetci spomenutí odmietli. Uznesenie tiež hovorí o tom, že Ficov svedok bol už v minulosti dvakrát odsúdený za úmyselný trestný čin. Napriek tomu vyšetrovateľ uprednostnil názor tohoto človeka pred svedectvom notára, šéfky banky či zamestnankýň daňovej správy.”

“Počas 15 rokov podnikania som zaplatil dobrovoľne dane a odvody vo výške 500 miliónov SK (16,5 milióna eur), kým predmetné uznesenie je o položke 70 tisíc eur, čo je 0,4% zo všetkých mojich daní. Suma 16,5 milióna eur, ktorú som zaplatil na daniach, je rovnaká suma, ktorú ukradol Ladislav Bašternák na odpočtoch DPH. Kým ja som tú sumu zaplatil štátu, chránenec skorumpovaného ministra vnútra, v ktorého byte premiér býva, toľko štátu ukradol,“ vyhlásil Matovič.

Matovič zopakoval, že pri predaji podniku konal len na základe písomného odporúčania daňovej poradkyňe. To že bolo všetko v súlade s platnou legislatívou potvrdilo aj ministerstvo financií pod vedením ministra Počiatka a neskôr aj ministra Mikloša, ktoré definitívne pokutu 70 tisíc zrušilo.

Igor Matovič zároveň vyjadril presvedčenie, že polícia, ktorá dodnes nechcela zverejňovať uznesenia o zastavení trestného konania, tak odteraz bude robiť aj vo všetkých ostatných prípadoch, keď o to nejaký novinár alebo občan požiada.

“Nechcem sa skývať za nejaké premlčanie, nie som zbabelec. Vyzývam preto Fica s Kaliňákom, ktorí majú absolútnu moc nad políciou a prokuratúrou, nech mi riadne vznesú obvinenie. Budem sa rád brániť na súde, pretože budem môcť predkladať dôkazy a budem sa môcť brániť. Takto špinavo, ako to spravili, sa brániť totiž vôbec nemôžem.”

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program