Reakcia k dnešným závažným vyjadreniam riaditeľky zariadenia Čistý deň

Poslanci za hnutie OĽANO-NOVA Igor Matovič a Anna Verešová vyzvali opozičného poslanca, ktorého obvinila riaditeľka zariadenia Čistý deň zo závažných činov, aby ešte dnes vystúpil z anonymity, priznal sa a vzdal sa poslaneckého mandátu.

„Nech naberie odvahu a nech sa zachová ako chlap. Lebo prejavom statočnosti nie je posielať oplzlé reči mladistvému, drogovo závislému dievčaťu, ale postaviť sa pred kamery, priznať sa, vyvodiť dôsledky a vzdať sa mandátu. Navyše, ak vedel, že dievčina je celoštátne hľadanou osobou a neposkytol ihneď informácie polícii, tak absolútne zlyhal, to je nehodné poslanca Národnej rady,“ tvrdí I. Matovič.

Matovič doplnil, že ochrana maloletých je najvyšší verejný záujem. „Keď takéto informácie pani riaditeľka má, mala by vo verejnom záujem meno zverejniť, nech sa obvinený konfrontuje s týmito závažnými informáciami a dokáže, či je čistý alebo nie. Pani Tománková by nemala hrať s ľuďmi takúto hru, bez ohľadu na to, či jej dnešný scenár písal Erik Tomáš, alebo nie. Jej konanie mi zaváňa kalkulom, pretože ak to už dlho vedela, tak prečo s tým prišla dnes? Pani Tománková by nemala kryť úchyláka a úchylák by sa mal sám priznať.“

„Prístup pána ministra Richtera, že zavrie Čistý deň až potom, keď polícia dokáže zneužívanie detí je, rovnako nezodpovedný, ako prístup pani Tománkovej, ktorá hovorí, že teraz meno nezverejní. V jednom aj v druhom prípade vystavujeme deti riziku ďalšieho zneužívania, čo je v príkrom rozpore so záujmom detí,“ dodal Matovič.

Poslankyňa Anna Verešová je členkou ľudsko-právneho výboru NR SR a téme Čistý deň sa intenzívne venuje už od počiatku vypuknutia škandálu v tomto zariadení. „To, čo dnes prezentovala riaditeľka Tománková, ma desí. Máme tu verejného činiteľa, ktorý je podozrivý z hrôzostrašného správania. Desí ma tiež, ako dnes pani riaditeľka celú vec prezentovala: Hovorí o vážnych podozreniach zo zneužívania závislého maloletého dievčaťa, a pritom hovorí vo všelijakých inotajoch, dáva novinárom indície ako v nejakej hre, v nejakej súťaži. Ak pani Tománková vie o tomto poslancovi, tak ešte dnes musí povedať jeho meno. A nie ho vyzývať s ultimátom, aby tak urobil do dvoch týždňov. Nech jeho meno zverejní okamžite, ide predsa o verejného činiteľa, na ktorého sú po všetkých stránkach omnoho vyššie nároky.“

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program