RVR má dvoch nových členov, predseda mediálneho výboru parlamentu im želá veľa správnych rozhodnutí

Novými členmi Rady pre vysielanie a retransmisiu (RVR) budú Ivan Bindas a Andrej Zmeček. V kontrolnom mediálnom orgáne nahradia zosnulého Milana Blahu a Lenku Jakubčovú, ktorá sa členstva v RVR vzdala. Funkčné obdobie Andreja Zmečeka potrvá do roku 2023, Ivana Bindasa do roku 2025.

Ivan Bindas podstatnú časť svojho profesionálneho života spojil s rádiami a rozhlasovým vysielaním. Ako moderátor pôsobil v Rádiu Expres, Rádiu Európa 2 a v Rádiu Viva. V rádiu Viva bol Ivan Bindas tiež programovým riaditeľom.

S médiami spojil svoju profesionálnu kariéru aj Andrej Zmeček. Po pôsobení v Slovenskom rozhlase bol programovým riaditeľom Centra pre nezávislú žurnalistiku, poradcom generálneho riaditeľa Slovenskej televízie, pracoval na Ministerstve kultúry a bol výkonným riaditeľom Rady pre reklamu. V ostatnom období pôsobil v súkromnom sektore.

„Už minulý rok sme verejnosti vyslali veľmi jasný signál o tom, že výber do mediálnych rád by mal byť čo najtransparentnejší,“ hodnotí voľbu nových členov RVR predseda Výboru NR SR pre kultúru a médiá Kristián Čekovský. „Presadili sme preto verejné vypočutie kandidátov do Rady pre vysielanie retransmisiu. Verejnosť tak mala možnosť zoznámiť sa s projektmi, víziou, názormi, či hodnotami jednotlivých kandidátov. To sa potom odrazilo aj v samotnej voľbe v parlamente,” uzavrel Čekovský s tým, že zvoleným kandidátom želá veľa správnych rozhodnutí.

Krátky videoprofil úspešných kandidátov nájdete tu.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program