Včera začal masívny hackerský útok na server s petíciou za odvolanie ministra vnútra Kaliňáka

Včera popoludní (28.8.2016) sa začal veľký hackerský útok na server, na ktorom je umiestnená stránka petície za odvolanie ministra vnútra Kaliňáka (1.peticie.sk), aj ďalšie stránky hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO-NOVA).

Na server útočili tisíce až desaťtisíce IP adries (serverov), cieľom bolo znefunkčniť ho, zneprístupniť. „Útočník sa nedostal k dátam, tie máme ochránené. Vieme však, že dáta ani neboli jeho cieľom, on chcel ten server odstaviť,“ tvrdí jeden z odborníkov, ktorý sa venoval protiopatreniam. Tím napokon vo večerných hodinách útok odrazil a sfunkčnil stránky.

„Dnes nadránom však začal ešte sofistikovanejší útok, s väčšou silou, proti ktorému sa zatiaľ ťažko účinne bráni. Ten, kto riadi tento útok, si prenajal obrovské množstvo serverov, z ktorých môže útočiť – muselo to stáť nemalé peniaze. To nie je náhoda, náhodný útok, sú za tým konkrétni ľudia, konkrétni objednávatelia.“

Ide o ďalšiu zo série „zvláštnych“ udalostí, stupňujúcich sa v posledných dňoch, ktoré sa snažia kryť ministra vnútra Kaliňáka a spochybniť protestujúcich občanov – najskôr to boli provokatéri na protestoch pred Bonaparte, potom nezmyselné kroky Slovenskej pošty (riadenej nominantmi Smeru), ktorá blokuje distribúciu novín Kališpeciál do schránok, následne vymyslená FCB komunikácia medzi I. Matovičom a D. Lipšicom. Hackerský útok do tejto série „náhod“ dokonale zapadá.

Zároveň to považujeme za ďalší dôkaz, že niekomu poriadne tečie do topánok.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program