Výbor na kontrolu činnosti vojenského spravodajstva sa bude zaoberať Glváčovou komunikáciou s Alenou Zs.

Poslanec hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) a predseda Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva Eduard Heger bude na najbližšom zasadnutí výboru iniciovať, aby riaditeľ vojenského spravodajstva informoval členov výboru, či má vedomosť o tom, že podpredseda parlamentu Martin Glváč spolupracoval s vojenským spravodajstvom od začiatku komunikácie s Alenou Zs.

„Komunikácia pána Glváča a pani Zs. je tak závažná, že sa týka bezpečnosti Slovenska. Výbor patrí medzi oprávnené osoby, ktoré sa môžu s takýmito informáciami oboznamovať, preto sa riaditeľa vojenského spravodajstva na tieto veci budeme pýtať,“ uviedol Eduard Heger, podľa ktorého si Glváč uvedomuje riziko prepojenia členov výboru na závadové osoby. „Sám totiž v nedávnej minulosti veľmi ostro presadzoval vylúčenie člena výboru z uvedeného dôvodu,“ pokračoval.

Obyčajní taktiež žiadajú, aby sa Glváč do vysvetlenia svojej komunikácie s Alenou Zs. nezúčastňoval zasadnutí výboru. „Pán premiér Pellegrini by mal zabezpečiť, aby sa členovia jeho strany, ktorí komunikujú alebo komunikovali so závadovými osobami, nezúčastňovali zasadnutí výboru na kontrolu činnosti vojenského spravodajstva, keďže sú na nich prejednávané dôverné a tajné dokumenty,“ dodal Heger.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program