Zásadná výzva Robertovi Ficovi: Nechať SNS riadiť školstvo je zrada Slovenska

Podpredsedníčka výboru Národnej rady pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport Veronika Remišová (hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti) a poslanec a tímlíder strany SaS pre školstvo Branislav Gröhling upozorňujú, že odvolať ministra Plavčana nestačí a vyzývajú koalíciu, aby prestala zrádzať Slovensko.

„Máme zozbierané podpisy na mimoriadnu schôdzu k nášmu návrhu na odvolanie ministra školstva Petra Plavčana. No odvolať ministra Plavčana nestačí. Je úplne jedno, či rezort školstva bude riadiť pán Plavčan, alebo iná bábka v rukách Andreja Danka,“ vyhlásila Veronika Remišová a dodala: „Ako dve najsilnejšie opozičné strany vyzývame Bélu Bugára a Roberta Fica, aby nedopustili takéto poškodzovanie záujmov Slovenska. Po škandále s rozdeľovaním 600-miliónov eur na vedu a výskum nemôžu na ministerstve školstva ostať ľudia zo SNS. Ak sa po našom tlaku Robert Fico zmôže len na to, aby odvolal ministra Plavčana a Andrej Danko aj po dnešnej koaličnej rade zostane zodpovedný za ministerstvo školstva, tak Béla Bugár a Robert Fico zradili Slovensko.“

Branislav Gröhling povedal, že už včera bolo neskoro rázne konať na ministerstve školstva a vyvodiť zodpovednosť. „Na eurofondy prispievame aj my, to znamená, že táto vláda okráda každého jedného občana, ale aj budúcnosť tejto krajiny. Peniaze na vedu a výskum sú totiž peniaze, ktoré sú určené do intelektuálneho potenciálu Slovenska, na jeho rozvoj, na zlepšenie kvality života dnešných i budúcich generácií. Je nehorázne, ak ani po tejto kauze nebude vyvodená žiadna politická zodpovednosť,“ uviedol B. Gröhling.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program