Čislák pridáva milióny firme, v ktorej pracoval

Asi 11 miliónov navyše chce rezort zdravotníctva pridať firme, ktorá prevádzkuje letecké záchranky. Peniaze má dostávať do konca roka 2018, dovtedy jej platí na túto službu licencia. Vo firme ako lekár pracoval v minulosti minister zdravotníctva Viliam Čislák.

Navýšenie zaplatia zdravotné poisťovne. Dvom sa táto regulácia nepozdáva. Nespochybňujú, že letecké záchranky by možno potrebovali viac peňazí. Navrhovaný 60-percentný nárast sa im však vidí vysoký, rovnako nerozumejú, prečo táto zmena má prísť tak rýchlo, už od novembra.

Ministerstvo zdravotníctva plánuje od novembra zvýšiť platby pre stanice vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby. Na všetkých sedem staníc má od roku 2009 monopol spoločnosť Air Transport Europe (ATE) v Poprade. V nej Čislák od roku 2004 do roku 2007 pracoval ako lekár. O šesťročné licencie sa súťažilo v roku 2013.

Rezort chce zvýšiť mesačnú platbu pre vrtuľníkovú záchrannú službu z 56 429 eur na 90 288 eur. O niekoľko eur má vzrásť aj cena dopravy, za letovú minútu má byť po novom pevná cena 37,5 eura.

Zvýšenie platieb odôvodňuje tým, že platby od štátu sa už takmer desať rokov nepohli, a spoločnosti sa zvýšili náklady „Súčasne ceny nepokrývajú v dostatočnej miere ekonomicky oprávnené náklady a úprava cien je viac ako nevyhnutná,“ povedal minister Čislák pred poslancami výboru.

Zdroj:
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/371919-cislak-pridava-miliony-firme-v-ktorej-pracoval/

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko