Druckerovej pozemky v Špačinciach

Firma Rempo má na portáli Z našich daní uvedené štátne zákazky v hodnote 50 miliónov eur. “Okrem posledných dvoch rokov, tie tam zrejme nie sú nahodené,”” tvrdí Matovič. Nie sú tam však zákazky, ktoré tejto firme mal dať Drucker.

Matovič ako príklad ukázal zmluvu medzi Slovenskou poštou a Rempom, ktorú podpísal Drucker a Klára Dvorecká. Práve ona a jej manžel, Dušan Dvorecký, sú však podľa Matoviča zároveň spoločníkmi vo firme Rempo.
V tom čase sa za záhadných okolností na SPF rozhoduje, že pani, ktorá si nárokovala dlhé roky reštitúcie v Dolnom Trhovišti v okrese Hlohovec, tak zrazu sa jej vychádza v ústrety. Samozrejme nie jej, ale ľuďom, ktorí od nej odkúpili právo na reštitúcie. Namiesto Dolného Trhovišťa sa uspokojuje jej reštitučný nárok v obci Špačince pri Trnave,” tvrdí.

Podotkol, že ide o iný okres. “Aj zo zákona vyplýva, že sa má uspokojiť nárok v katastri alebo v tom okrese,” uviedol.

Má prísť k podpisu zmluvy, kedy sú namiesto pozemkov v Dolnom Trhovišti firme Mlynské pole pridelené pozemky v katastrálnom území Špačiniec s plochou 50-tisíc metrov štvorcových. Vo firme Mlynské pole sú podľa Matoviča spoločníčkou Klára Dvorecká a konateľ Dušan Dvorecký. “”Dvorní dodávatelia pre Kaliňáka, Počiatka, Glváča a Druckera,”
V máji 2016 sa mala Druckerova manželka Lucia stať majiteľkou firmy Logaro a následne sa mala stať majiteľkou časti pozemkov v Špačinciach, ktoré získala zrejme od firmy Mlynské pole. “Nie je vidieť v katastri, či to nakupovala priamo od Mlynského poľa, ale predpokladáme, že áno, lebo nemalo by to zmysel, aby to išlo ešte cez nejakú ďalšiu ruku,” povedal Matovič.

Druckerová mala podľa Matoviča získať podiel na ďalších dvoch pozemkoch v Trnave. Pri pozemkoch v Trnave nie je jasné, od koho ich manželka šéfa rezortu vnútra kúpila, no možno sa domnievať, že od Dvoreckej, tvrdí Matovič. “To už je otázka na pána ministra Druckera,” dodal.
Všetky pozemky sú podľa neho dokopy v hodnote 1,5 milióna eur, no Druckerová za ne mala zaplatiť 120-tisíc eur.

Zdroj:
https://slovensko.hnonline.sk/1724996-priamy-prenos-ako-sa-stal-z-ministra-milionar-olano-tvrdi-ze-ma-mimoriadne-odhalenie

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko