Rašiho zbytočná súťaž? Odborníci odhalili víťaza ešte pred jej ukončením

Súťaž na 40-tisícovú štúdiu vyhrala firma Ernst & Young. Niektorí IT odborníci upozorňujú na podmienky šité na mieru. Víťaza odhadli ešte pred jeho oficiálnym zverejnením.

Za aspoň 50-stranovú štúdiu zaplatíme vyše 40-tisíc eur. Využiť by sa na to mali predovšetkým eurofondy. Kým vicepremiér čakal na ponuky od uchádzačov, niektorí odborníci z IT komunity už od začiatku šepkali o víťazovi. Podmienky podľa nich boli nastavené tak okato, že uhádnuť víťaza nebolo vôbec ťažké.

To, čo odborníci predpokladali, samotný Úrad vicepremiéra napokon potvrdil. Približne 40-tisícovú zákazku vyhrala spomedzi štyroch adeptov firma Ernst & Young (E&Y).

Viacerí odborníci upozorňujú na nastavenie podmienok. Napríklad, aby jeden z dvoch expertov mal „certifikát v oblasti auditu informačnej bezpečnosti CISA“. Prípadne iný, jemu podobný.

Ďalšou podmienkou je, aby ten istý expert už v minulosti pracoval na dvoch projektoch týkajúcich sa technológie blockchain a pri každom odpracoval aspoň 75 človekodní. „Otázka je, prečo boli zvolené konkrétne čísla? Prečo nie dva egovernment projekty a 5-ročné skúsenosti s blockchainom? Prečo nie formálne vzdelanie v oblasti blockchainu? Prečo zrovna 75 človekodní a nie 90 alebo 38?

Ľubor Illek zo Slovensko.digital upozorňuje na to, že úrad Richarda Rašiho (SMER-SD) by sa mal sústrediť na podstatne dôležitejšie projekty ako štúdia o blockchaine. Odborník zo Slovensko.digital navyše upozorňuje na to, že nevidí priestor pre blockchain technológiu vo verejnej správe.

Zdroj:
https://www.aktuality.sk/clanok/600811/rasiho-zbytocna-sutaz-odbornici-odhalili-vitaza-este-pred-jej-ukoncenim/

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko