Šéfka daňového úradu vypovedala, ako od Salmanova vzala 33-tisíc pre Smer

Podozrenia z korupcie v kauze väznených podnikateľov Salmanovovcov siahajú už aj k strane Smer.
Šéf prokuratúry Jaromír Čižnár nariadil špeciálnej prokuratúre preveriť skutočnosti, ktoré o prepojení na Smer zverejnil časopis Plus sedem dní.
Bývalá šéfka Daňového úradu v Šamoríne Mária Zakálová potvrdila pred Špecializovaným trestným súdom, že ju Sergej a Alexander Salmanovci podplácali za pomoc pri nadmerných odpočtoch DPH. Za to mala podľa svojich slov dostať úplatky vo výške 290-tisíc eur a z toho 50-tisíc eur aj prevzala.
Pred prokurátorom vypovedala aj o tom, ako si post šéfky daňového úradu kúpila za sponzorský dar 33-tisíc eur u šéfa Smeru v Dunajskej Strede Štefana Radicsa.
Daniarka zopakovala, že peniaze od Salmanovcov mali ísť aj do pokladnice vládnej strany Smer, čo povedala už pri výsluchu pred niekoľkými mesiacmi.
„Uviedol (Sergej Salmanov) že finančne poskytne určitý sponzoring. On vtedy dal 33-tisíc eur, aby som to odovzdala strane Smer. Ja som to vtedy zobrala a odovzdala,“ povedala na súde.
Zakálová tiež opísala mechanizmus, ako celý systém fungoval. Salmanovcom zabezpečovala bezproblémové vyplatenie nadmerných odpočtov DPH a informácie z daňového úradu. „Oni si urobili nadmerný odpočet a ja som mala zabezpečiť, aby tam nebola robená daňová kontrola, aby to bolo bez problémov vrátené,“ vypovedala.
Zdroj:
https://domov.sme.sk/c/7211332/sefka-danoveho-uradu-vypovedala-ako-od-salmanova-vzala-33-tisic-pre-smer.html

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko