Slovensko musí zaviesť nové pravidlá pre čerpanie eurofondov. OĽANO prináša riešenia

Hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) prichádza s riešeniami na zlepšenie čerpania eurofondov. Predloží ich na najbližšej schôdzi NR SR.

Novela zákona o kompenzáciách prináša veľké sklamanie

Na desiate výročie existencie zákona o kompenzácách sa v ňom prvýkrát objavujú fixné sumy príspevkov na osobnú asistenciu a opatrovanie. Je to krok späť a tento fakt iba potvrdzuje, že ľudia so zdravotným postihnutím nie sú prioritou pre súčasnú vládu a ich podporu vníma len ako výsledok dobrých a zlých časov. 

Ministerka zdravotníctva Kalavská hasí ďalšie chyby

Hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) víta plánované zrušenie päťpercentnej spoluúčasti poskytovateľa na úhrade lieku, zdravotníckej pomôcky alebo dietetickej potraviny.

SNS nemá k dispozícii schopných ľudí. Dôkazom je nominácia Zmeka do funkcie náčelníka generálneho štábu

Nominácia generálmajora Zmeka za náčelníka generálneho štábu, ktorého navrhuje SNS, je ďalším krokom k rozvratu v rezorte obrany. Tvrdia to poslanci hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO).

Obchodní partneri pána Druckera podviedli štát v ďalšej obludnej pozemkovej kauze

Predseda hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Igor Matovič upozornil na ďalšie kšefty s pozemkami, ktoré dosiahli obludné rozmery. Pozemky v blízkosti Špačiniec predal Slovenský pozemkový fond pod vedením súčasnej ministerky Gabriely Matečnej za 0,59 eur za meter štvorcový firmám, ktoré ich následne ponúkali za 25 eur za meter štvorcový. Škoda pre štát pri taktomto obchode predstavuje viac ako sedem miliónov eur.