Matovič: Kresťania nepodľahli zastrašovaniu. Urobíme všetko preto, aby sa Čaputová stala prezidentkou

Pre úspech Zuzany Čaputovej bol podstatný nebývalý záväzok dvojice Mistrík a Čaputová, že len jeden z nich pôjde do prvého kola, ktorý sme s nimi vyrokovali, aj keď nám mnohí neverili, že sa nám to podarí. Rovnako dôležité však bolo, že Zuzana Čaputová je skutočne dobrou kandidátkou.

Opäť len prázdne slová ministerstva. Viac ako polovica sestier a pôrodných asistentiek navýšenie platov nepocítila

Mzdy zdravotníckych pracovníkov v nemocniciach sa od januára podľa zákona mali zvýšiť, mnohé sestry a pôrodné asistentky to však vôbec nepocítili. Ako ukázal prieskum, realita je úplne iná, tvrdí poslankyňa za hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Elena Červeňáková, podľa ktorej je preto dôvera zdravotníkov k vedeniu ministerstva na bode mrazu.

Nie Bašternák, ale Robert Fico prišiel o strechu nad hlavou. OĽANO vyzýva Fica na odchod z politiky

Rozsudkom nad Ladislavom Bašternákom a obvinením Mariána Kočnera z objednávky vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej spravodlivosti ešte nebolo učinené za dosť. Myslia si to predstavitelia hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), podľa ktorých sa týmito udalosťami spravodlivosť na Slovensku len začala napĺňať.

Stanovisko k rozsudku nad Ladislavom Bašternákom

Igor Matovič: Definitívne odsúdenie vnímam ako zadosťučinenie a svetielko nádeje, že spravodlivosť dopadne aj na ďalších „našich ľudí“, ktorí roky za Ficových vlád beztrestne a za krytia mocných pľundrovali Slovensko.

Slovensko sa prepadlo v rebríčku kvality zdravotníctva. Rakovinu začíname liečiť neskoro, na CT čakáme dlhšie

Slovensko sa v rebríčku kvality zdravotnej starostlivosti Euro Health Consumer Index (EHCI) prepadlo na 17-te miesto. Po minuloročnom prekvapivom 13-tom mieste ide preto podľa tieňového ministra zdravotníctva za OĽANO Mareka Krajčího len o zreálnenie hodnotenia nášho zdravotníctva.