Stanovisko k činnosti SIS v súvislosti s únosom vietnamského občana

Riaditeľ Slovenskej informačnej služby na Výbore NR SR na kontrolu SIS ubezpečil jeho členov, že tajná služba v súvislosti s únosom vietnamského občana nič nezamlčala a splnila si svoje povinnosti vo vzťahu k ďalším adresátom.

Ministerstvo degraduje riaditeľov škôl. Nebudú môcť rozhodovať o odmenách učiteľov za ich kredity

Podľa navrhovanej zmeny kreditového príplatku z dielne ministerstva školstva by učitelia mohli dostávať príplatky len sedem rokov.

Bezpečnosť státisícov účtov je ohrozená. OĽANO vyzýva Kažimíra, aby rizikový návrh zákona prerobil

Hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) upozorňuje na novelu zákona o bankách (ide o nepriamu novelu cez zákon o riešení krízových situácií na finančnom trhu), ktorá môže ohroziť bezpečnosť citlivých údajov občanov. Ministra financií Petra Kažimíra vyzvali, aby zákon stiahol na prepracovanie.

Gábor Grendel: Branno-bezpečnostný výbor by mal byť verejný

Tieňový minister vnútra za hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Gábor Grendel trvá na tom, aby bolo zajtrajšie rokovanie Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť verejné.

OĽANO žiada okamžité vypočutie Roberta Kaliňáka. Ľudia podozriví zo spáchania trestných činov nepatria do televízie, ale pred vyšetrovateľov

Hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) reaguje na dnešné vyhlásenie Roberta Kaliňáka, ktorý si zaplatil test na detektore lži v súvislosti s kauzou únosu vietnamského občana.