Národný dopravca melie z posledného. Mal by zasadnúť krízový manažment

Železničná doprava na Slovensku kolabuje. Namiesto okamžitých riešení vážnych problémov však národný dopravca nakrúca reklamy a míňa peniaze na marketing. Horiace a pokazené vlaky sú každodennou realitou. Ľudia sa už železničiarov nepýtajú, koľko vlak bude meškať, ale či vôbec pôjde.

Stanovisko k vyjadreniam súčasného guvernéra NBS Jozefa Makúcha na nominovanie Jána Hudáka na post viceguvernéra NBS

Hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) víta postoj súčasného guvernéra NBS Jozefa Makúcha, ktorý potvrdil naše obavy z nominácie Jána Hudáka, nominanta strany SNS na post viceguvernéra NBS, kedže podľa nás rovnako nespĺňa zákonné podmienky.

Stanovisko k úprave odmeňovania vojakov

Po troch rokoch bačovania nominantov SNS v rezorte obrany, ktorí pokútnym spôsobom, netransparentne a nesystémovo míňajú miliardy eur na nákup predraženej vojenskej techniky, si minister Gajdoš ako bývalý generál konečne uvedomil, že v ozbrojených silách sú aj vojaci.

Výzva hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) k prezidentským kandidátom

Už o niekoľko mesiacov bude Slovensko opäť stáť na križovatke. Aj v prezidentských voľbách ľudia rozhodnú, či sa vydáme cestou prázdneho populizmu alebo smerom k spravodlivému a prosperujúcemu Slovensku. 

Miesto naháňania kreditov budú učitelia zbierať príplatky. Školstvo sa však nezlepší

Ministerstvo školstva ukázalo nové pravidlá ako sa učitelia môžu posúvať v kariére. Eurá, ktoré doteraz nazbierali za rôzne druhy vzdelávaní, uvidia vo výplate už iba 5 rokov.