Lacnejšie, kvalitnejšie a bez korupcie. OĽANO predstavilo návrhy k novele zákona o verejnom obstarávaní

Do druhého čítania prešiel vládny návrh zákona o verejnom obstarávaní. Poslanci hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) majú k tomuto návrhu niekoľko zásadných výhrad.

Heger: Rozpočet na obranu nie je v súlade s Dlhodobým plánom rozvoja obrany do roku 2030

Hnutie OĽANO víta nárast rozpočtu na obranu. Plánovaný nárast o vyše pol miliardy eur však pokladajú za nesystémový.

OĽANO chce zabezpečiť materské aj pre študentky a nezamestnané ženy

Hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) predkladá do parlamentu novelu zákona o sociálnom poistení, ktorá je zameraná na podporu pôrodnosti vybraných cieľových skupín slovenskej populácie – študentiek a nezamestnaných žien.

Výdavky na školákov a študentov sú vyššie ako na malé deti. OĽANO chce rozšíriť návrh na zvýšenie daňového bonusu na deti, aj na deti nad 6 rokov

Vládna koalícia si konečne všimla ťažkú finančnú situáciu zamestnaných rodičov s deťmi. Jej návrh na zvýšenie daňového bonusu na deti iba pre deti do 6 rokov je však nespravodlivý.

Sopko: Ministerstvo by nemalo utajovať analýzy. Peniaze na internet by mali ísť priamo školám

Ministerstvo školstva minulý týždeň podpísalo zmluvu o EDUNET_SK. Celková suma, ktorá po započítaní DPH je podľa podpísaného dodatku 64 359 670,94 eur. Podľa tieňového ministra školstva za hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Miroslava Sopka však táto suma pravdepodobne nebude reálnou sumou, ktorú za štyri roky zaplatíme.