Poslanecký klub OĽANO má nového predsedu

Novým predsedom poslaneckého klubu OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) bude Eduard Heger. Do funkcie predsedu ho zvolili členovia poslaneckého klubu. Zmena nastane aj vo vedení ľudskoprávneho výboru.

FICOVE VÝHOVORKY

„Fico, Danko, Bugár, Kaliňák – všetci používajú tú istú výhovorku: to, že sa Kočner s niečim chválil svojej frajerke ešte neznamená, že jej hovoril pravdu. Áno, možno niekedy zveličoval. Ale je to nepodstatné. Podstatné je niečo iné.

Érsek by mal skončiť falošnú hru na liberalizáciu

Hnutie OĽANO podporuje myšlienku liberalizácie dopravy. Chceme, aby na Slovensku pôsobili súkromní dopravcovia, ktorí môžu priniesť najmä lepšie služby pre cestujúcich. „Aj v našom programe SPOĽAHLIVÁ DOPRAVA ale hovoríme, že to nejde chaotickým rozdelením tratí do cudzích rúk na 10 rokov bez toho, aby mal štát jasno, v akom režime majú na nich jednotlivé spoje premávať.

ZLÝ ÚSUDOK DENISY SAKOVEJ?

„Bývalý vysoký funkcionár polície, ktorý pil v službe, ušiel z miesta nehody, nariadil odpustenie pokuty pre Bašternáka pri predbiehaní cez plnú čiaru, dostal exkluzívne miesto, o akom mnohí v zbore len snívajú. Stal sa policajným pridelencom v Kyjeve. Je to v podstate diplomatické miesto s diplomatickým platom (dvojnásobok poslaneckého platu), ďaleko od domova, ďaleko od dohľadu nadriadených.

Prepad rastu HDP zastihol vládu nepripravenú. Dobré časy prejedla a Slovensko nepripravila na prichádzajúce ochladenie

Najnovšie čísla z ekonomiky hovoria, že super dobré časy sa končia. Slovensko rastie pomalším tempom. Koniec nadštandardne dobrých časov dáva dobrý dôvod na vystavenie vysvedčenia, ako vláda Smeru využila toto obdobie, vrátane miliardových nadpríjmov v posledných rokoch, tvrdí tieňový minister financií a hospodárstva za hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Eduard Heger.