Vláda priznáva zlyhania na ministerstve školstva, vedci prichádzajú o ďalšie milióny

Veronika Remišová, predsedníčka poslaneckého klubu OĽANO upozorňuje, že na dnešnom rokovaní vlády ministerka a vláda konečne priznali, že kvôli situácii na ministerstve školstva Slovensko defintívne stratilo 108 miliónov eur. 

Igor Matovič sa vzdal kandidatúry v prospech Róma Petra Polláka

Predseda hnutia OĽANO Igor Matovič sa vzdal svojej kandidatúry v prospech trojky na kandidátke – Róma Petra Polláka. „Doba je mimoriadne vážna a mali by sme byť schopní robiť odvážne rozhodnutia. Odvážny krok, ktorý v tejto chvíli chcem urobiť ja, je to, že odstupujem z kandidátky a prosím všetkých voličov, ktorí mi chceli dať krúžok, aby krúžkovali Petra Polláka, lebo je to tá najlepšia odpoveď extrémizmu,“vysvetlil Igor Matovič.

Bratislavský obchvat je bratislavský odpad. Béla Bugár a jeho ministri by mali odísť z politiky!

Arzén, barit a fenoly. Všetky tieto zdraviu škodlivé látky sa našli v pôde, ktorá sa používa pri výstavbe bratislavského obchvatu. Ministerstvo zľahčuje situáciu, že ku kontaminácii pôdy nedošlo.

Mičovský: Správa NKÚ zdôrazňuje obrovský význam lesov a nevyhnutnosť zásadne zmeniť prístup k nim.

Dnes Nezávislý kontrolný úrad dnes prezentuje okrem iného aj závery svojej Správy o stave lesov a lesného hospodárstva na Slovensku. Lesník a bývalý poslanec za OĽANO Ján Mičovský ocenil skutočnosť, že správa prekračuje rámec štandardnej ekonomickej kontroly a zdôrazňuje obrovský význam lesov a na nevyhnutnosť zásadným spôsobom zmeniť prístup celej spoločnosti k nim.

Remišová: Nezmyselná eurofondová výzva: Ministerka Matečná namiesto obnovy lesov podporuje ich pílenie. Podávame podnet na Najvyšší kontrolný úrad.

Veronika Remišová: „Les plní funkciu udržateľného životného prostredia v našej krajine a je nezmyslom, aby sa prostredníctvom eurofondov podporovali súkromné firmy a mechanizmy na pílenie a ťažbu v lesov, namiesto udržateľnej obnovy a ochrany našich lesov.  Táto eurofondová výzva je názornou ukážkou čo sa z eurofondov podporovať nemá a v tejto veci podávame aj podnet na Najvyšší kontrolný úrad, aby zrealizoval kontrolu celej výzvy,“