Vládni analytici vystavili rezortu školstva nelichotivé vysvedčenie

Miroslav Sopko: „Celá správa o vzdelávaní je rozsvieteným červeným semaforom, ktorý signalizuje neschopnosť vládnej moci plniť aj vlastné ciele. V hnutí OĽANO si myslíme, že školstvo potrebuje razantné zmeny, ktoré zabezpečia lepšiu budúcnosťou Slovenska.“

Slovensku pri súčasnej koalícii hrozí, že v slobode tlače skončí horšie ako Papua Nová Guinea

Medzinárodná organizácia Reportéri bez hraníc vydala nový rebríček slobody tlače. Slovensko v ňom zo 180 hodnotených krajín skončilo na 35. mieste. Natália Milanová: „Môže sa to zdať ako dobrý výsledok, ale nie je. Iba pred tromi rokmi na konci jednofarebnej vlády Roberta Fica sme boli v slobode tlače na dvanástom mieste. Odvtedy sme sa hlboko prepadli o 23 miest. Tu sa ukazuje, ako súčasná koalícia stráca zmysel aj pre tie najposvätnejšie európske hodnoty a tou je sloboda slova, a teda aj tlače.“

Výzva premiérovi: Nepustite SNS na Národný bezpečnostný úrad

Riaditeľ Národného bezpečnostného úradu Slovenskej republiky (NBÚ SR) je z hľadiska bezpečnostných a obranných záujmov Slovenska jednou z najdôležitejších pozícií. Je doslova šokujúce, že vládna koalícia ju v koaličnej zmluve pridelila Slovenskej národnej strane, ktorá sa prejavuje prorusky a protizápadne. SNS tak už ovláda rezort obrany, Slovenskú informačnú službu a čoskoro by mala prevziať aj NBÚ.

Výlet hviezdneho tria Kaliňák-Kažimír-Drucker na Kubu sa zmenil na nočnú moru pre pacientov a ich rodiny

Hnutie OĽANO apeluje na všetky zodpovedné orgány v SR, aby do budúcna zabránili neodborným a neprofesionálnym rozhodnutiam zo strany ministerstva zdravotníctva. „Mrzí ma, že dotknutým je opäť pacient. Pre hnutie OĽANO je pacient na prvom mieste a takýto liek by sme za žiadnu cenu na Slovensku neregistrovali, ak by sme si neboli istí jeho bezpečnosťou,“ uzavrel Marek Krajčí.

Diery v informačnom systéme Tiposu mohli slúžiť na legalizovanie príjmov z korupcie

„Tento prípad ukazuje, že zrejme došlo k zlyhaniu ochrany pred praním nezdanených, ale aj špinavých peňazí z korupcie na lokálnych úrovniach v našej krajine“ hovorí tieňový minister financií a hospodárstva OĽaNO a poslanec hnutia Eduard Heger.