Tridsiate výročie Nežnej revolúcie si OĽANO pripomenie niekoľkodňovým podujatím

17. novembra 2019 uplynie 30. rokov od Nežnej revolúcie. Hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) si okrúhle výročie Dňa boja za slobodu a demokraciu pripomenie spolu s ľuďmi na Námestí SNP v Bratislave niekoľkodňovým podujatím.

OĽANO opätovne vyzýva Šufliarskeho, aby zverejnil komunikáciu s Kočnerom. Na GP by nemal robiť ani vrátnika

Hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) opätovne vyzýva Petra Šufliarskeho, aby zverejnil SMS komunikáciu s M. Kočnerom, obvineným z objednania dvojnásobnej vraždy. OĽANO tiež prízvukuje, že Šufliarsky nemá čo hľadať na žiadnom poste na Generálnej prokuratúre.

OĽANO: Štát musí podrobne preskúmať všetky časti diaľnice D4R7

Všetky nové informácie o kontaminácii pôdy pod diaľnicou D4R7 iba dokazujú, že ak by si opozícia a aktivisti nerobili svoju prácu, tak sa občania závažné zistenia nikdy nedozvedia. Hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) ešte počas júnového poslaneckého prieskumu poukázalo na to, že na stavbe sa nachádza azbest

Národná rada nie je vaša firma, pán predseda Danko!

„Som šokovaný a rozhorčený najnovšou výtržnosťou predsedu NR SR, ktorý sa rozhodol – z dôvodov viac než komických – zmeniť siluetu Bratislavy a osadiť za peniaze  daňových poplatníkov pred NR SR 30-metrový stožiar. Má ísť o stožiar vo výške cca desiatich poschodí, čo by vytvorilo zásah aj do obrazu Hradu.

Sopko: Namiesto konkrétnych opatrení ministerstvo školstva zbytočne mrhá peniazmi

Tieňový minister školstva za hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Miroslav Sopko víta závery Medzinárodného menového fondu po konzultáciách so Slovenskou republikou, ktorý odporúča posilniť mandát analytikov v Implementačnej jednotke pri Úrade vlády SR. Podľa poslanca je zároveň potrebné čo najrýchlejšie realizovať konkrétne opatrenia najmä v rezorte školstva.