Výsledky prieskumu: Mistrík má na to, aby porazil Šefčoviča. Matovič vyzýva kandidátov na zodpovednosť

Hnutie OĽANO zverejnilo výsledky prieskumu agentúry Focus, ktorý dalo urobiť k prezidentským voľbám. Vyššiu šancu na víťazstvo z dvojice demokratických opozičných kandidátov má podľa prieskumu Robert Mistrík.

Fico stiahol chvost. Smer mieni znefunkčniť ústavný súd a konať v rozpore s ústavou

Robert Fico pochopil, že pri verejnej voľbe ústavných sudcov nezíska dostatočný počet hlasov a nedostane sa medzi kandidátov, z ktorých si bude vyberať prezident, tvrdia poslanci hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti.

OĽANO pristupuje k voľbe ústavných sudcov zodpovedne. Vyzývame koalíciu, aby nerobila obštrukcie

Hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) vyzýva vládnu koalíciu, aby nerobila obštrukcie a zvolila 18 dobrých kandidátov na ústavných sudcov. Obyčajní tiež vyzývajú na zjednotenie k tomu, aby sa Robert Fico, ktorý je dlhodobo zodpovedný za korupciu, klientelizmus a rozklad nášho štátu, nestal ústavným sudcom.

Ministerstvo obrany zbytočne šikanuje majiteľov dronov

Hnutie OĽANO upozornilo na nadmernú byrokraciu pri vybavovaní oprávnenia na používanie dronu, ktoré hraničí so šikanou. Jaroslav Naď upozorňuje, že požadované údaje a stupeň bezpečnostnej previerky pre majiteľov dronov sú úplne zbytočné a MO SR by malo prestať takéto údaje vyžadovať.

Stanovisko k situácii vo Venezuele a výzva premiérovi a ministrovi zahraničných vecí

Hnutie OĽANO považuje za nepochopiteľné, že Slovenská republika sa odmietla pridať na stranu demokratických krajín Európskej únie. Naši spojenci a partneri oprávnene odsudzujú režim prezidenta Nicolása Madura vo Venezuele, ktorý spôsobil hladomor v krajine, 3 milióny vyhnaných občanov a stovky mŕtvych pri protivládnych protestoch.