Alan Suchánek: Akú dôveru môžu mať ľudia v štát, keď sa zastaví stíhanie pre biznis predražený o milión eur?

Trenčianska prokuratúra zastavila trestné stíhanie v kauze predraženého piešťanskeho CT. Poslanec za OĽANO Alan Suchánek to považuje za absurdné a je presvedčený, že príprava a samotný nákup CT prístroja pre piešťanskú nemocnicu vykazuje všetky znaky činnosti organizovanej skupiny.

Podpredseda Výboru NR SR pre zdravotníctvo a poslanec za hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Alan Suchánek sa dnes vyjadril k zastaveniu trestného stíhania v kauze piešťanskeho CT. „Keď sa zastaví trestné stíhanie pre biznis, ktorý je o milión eur predražený, akú dôveru môžu mať ľudia v tento štát a jeho inštitúcie?,“ pýta sa Suchánek. „Doteraz žiaľ na Slovensku platilo „SKUTOK SA NESTAL“. Pri kauze nákupu piešťanskeho CT-čka im to však už nikto neuverí, pretože každý človek jasne videl, kde je pravda,“ pokračoval Suchánek.

Podľa Suchánka je absurdné, že polícia síce potvrdila, že skutok sa stal, no podľa prokuratúry nejde o trestný čin. „Teraz to posunuli na vyšší level. Absurdné,“ hovorí Suchánek s tým, že zatiaľ nie je známe odvôvodnenie, ale ešte v decembri prokuratúra tvrdila, že neboli naplnené subjektívne a objektívne znaky trestného činu. „Zodpovední zrušili nákup CT prístroja v roku 2012, ktorý bol výrazne lacnejší, ako ten, ktorý kupovali o dva roky neskôr. Zrušenie nákupu v roku 2012 odôvodnili tým, že piešťanská nemocnica nepotrebuje také výkonné a drahé CT. Tvrdili, že nemocnici v Piešťanoch stačí menej výkonné a lacnejšie CT. Napokon, po dvoch rokoch sa rozhodli kúpiť o milión drahšie, no rovnako výkonné CT ako pôvodne zamietli,“ povedal A. Suchánek a pokračoval: „Títo ľudia vedeli, aké sú ceny prístroja už pred dvomi rokmi. Vedeli a popreli sami seba, pretože predtým tvrdili, že je to veľmi drahé, a zrazu omnoho drahšie CT už bolo primerané.  Pýtam sa orgánov činných v trestnom konaní, naozaj neboli naplnené ani subjektívne a ani objektívne znaky trestného činu? Osobne som presvedčený, že príprava a samotný nákup CT prístroja pre piešťanskú nemocnicu vykazuje všetky znaky činnosti organizovanej skupiny,“ uzavrel Alan Suchánek.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program