Daňové priznanie si už možno odložiť veľmi jednoducho – obyčajným e-mailom

Daňovník si tento rok môže odložiť podanie daňového priznania jedným e-mailom. Vďaka pozmeňujúcemu návrhu predsedu Výboru pre hospodárske záležitosti Petra Kremského (OĽANO) sa podarilo presadiť do novely daňového zákona výrazné uľahčenie podania odkladu.

Daňové priznanie každoročne koncom marca prináša pre mnohých podnikateľov veľa stresových situácií. Obavy, či stihnú podať daňové priznanie v termíne, sú tento rok znásobené pandémiou COVID-19, množstvom zmien v evidencii, otázok okolo zaúčtovania COVID-pomoci, ale aj zdravotnými problémami konateľov a účtovníkov. Posledný termín je dnes.

Už dlhšie si daňovníci môžu predĺžiť termín daňového priznania z konca marca na koniec júna. Novela zákona z dielne ministerstva financií umožnila požiadať o predĺženie pomocou e-mailu podnikateľom, ktorí podávajú daňové priznanie papierovou formou. Pozmeňujúci návrh Petra Kremského túto možnosť rozšíril aj na tých, ktorí priznávajú dane elektronicky.

„Každý podnikateľ si teraz môže predĺžiť termín obyčajným e-mailom, nepotrebuje sa ani nalogovať do elektronického systému Finančnej správy,“ vysvetľuje predseda hospodárskeho výboru. „Mojím cieľom bolo čo najviac zjednodušiť život tým, ktorí to do konca marca nestíhajú a zbaviť ich stresu. Mnohí podnikatelia zažívajú také ťažké časy, takže im dlhujeme aspoň takúto malú praktickú pomoc,“ hovorí Peter Kremský.

E-mail treba poslať Finančnej správe na adresu: [email protected]

Musí obsahovať nasledovné údaje:

– meno, priezvisko, dátum narodenia
– DIČ alebo rodné číslo (dátum narodenia, ak ide o zahraničnú osobu)
– adresa trvalého pobytu
– nová lehota na podanie DP (30. 04., 31. 05., 30. 06. / pre účely odvodov)
– obchodné meno a IČO ( v prípade PO-nepodnikateľ)

Kliknite tu a získajte viac informácií

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program