Diskreditovanie protestov pred Bonaparte a chránenie ministra Kaliňáka pripomína scenáre z Úradu vlády

Posledné dva týždne priniesli sériu „zvláštnych okolností“, pričom všetky mali spoločné znaky: Snahu o zdiskreditovanie protestov pred Bonaparte a snahu chrániť ministra vnútra Kaliňáka, ktorý obchoduje s človekom podozrivým z daňových podvodov. Podľa lídra hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO-NOVA) Igora Matoviča sa útoky rozbehli „akousi náhodou“ okamžite po tom, ako poslanec Smeru Erik Tomáš skončil v pozícii štátneho tajomníka na ministerstve školstva a vrátil sa k premiérovi Ficovi, aby opäť riešil jeho mediálne záležitosti na Úrade vlády.

„Odkedy prišiel 17. augusta radiť Ficovi, s „náhodami“ sa roztrhlo vrece. Kým na deviatich protestoch pred Bonaparte vládla vždy dobrosrdečná atmosféra, hneď na ďalšom z nich sa objavili prví provokatéri. Následne Slovenská pošta odmieta distribuovať noviny Kali špeciál a začína robiť ďalšie obštrukcie. Vzápätí sa na internete objavuje údajná emailová komunikácia medzi mnou a Danom Lipšicom – kde sa niekto snažil podsúvať, že ľudia s protestov pre nás nie sú podstatní,“ vysvetlil I. Matovič.

„Následne 26. augusta začína blogovať minister Kalinák – pričom aj jeho text pripomína skôr štýl písania Erika Tomáša. O ďalšie dva dni prichádza hackerský utok na naše webové stránky, vrátane stránky s petíciou za odvolanie Kaliňáka. O deň neskôr sa údajní anonymous priznávajú k hackerským útokom, a zároveň v ten istý deň prichádzajú na ďalší protest pred Bonaparte provokatéri. Pritom títo ľudia, tváriaci sa ako občianski aktivisti, majú občianske združenie, ktoré dostalo dotácie v desiatkach tisíc eur práve z ministerstva vnútra. A včera bolo zverejnené ďalšie video s vymyslenou komunikáciou, ktorá má spájať protesty a činnosť nášho hnutia s Kotlebovou stranou.“

K tomuto prípadu sa vyjadril aj Michal Šipoš, jeden z organizátorov protestov pred Bonaparte. Práve on mal vraj komunikovať s kotlebovcami. „Samozrejme, celá komunikácia je vymyslená. Pre získanie dôkazov sme oslovili aj dve spoločnosti, ktoré spravujú naše mailové adresy, aby to preverili. Obe spoločnosti potvrdili, že žiadna takáto komunikácia zo spomínaných mailových adries neprebehla. Nemáme žiadnu spoluprácu s Kotlebom, ani so žiadnymi inými skrytými ľuďmi – všetky tieto útoky sú vymyslené konšpiračné teorie.“ Následne ešte vyšla na povrch informácia, že včera večer niekto fyzicky napadol jednu z účastníčok protestu, ktorá patrila podľa organizátorov medzi provokatérov. Podtón informácie bol znovu jasný – „vraj“ by za tým mohli byť ľudia z protestov.

Podľa Igora Matoviča sa všetky útoky spustili po tom, čo na Úrad vlády povolali overeného bojovníka Erika Tomáša. „Môžem dať ruku do ohňa za ľudí, ktorí chodili na naše protesty – boli to slušní ľudia, nikto neprišiel nikoho biť. Aj podľa veliteľa polície nikto z protestujúcich nikoho nenapadol. Všetky udalosti mi však silno pripomínajú scenáre, ktoré už poznáme z Úradu vlady.“

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program