Gašpar pustil na miesto činu jedného z podozrivých

Policajný prezident Tibor Gašpar v priamom prenose klamal, keď tvrdil, že šéf protikorupčnej jednotky NAKA Robert Krajmer nevstúpil na miesto činu dvojnásobnej vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej.

„Zo slov policajného prezidenta Tibora Gašpara sú zhrození samotní vyšetrovatelia, sú zhrození aj z toho, že na mieste vyšetrovania sa objavil Krajmer, aj keď nikdy predtým na miesto vraždy nechodil,“ uviedol predseda OĽANO Igor Matovič s tým, že Krajmer svojou účasťou na mieste činu výrazným spôsobom zasahoval do vyšetrovania. „Existuje ešte väčší konflikt záujmov a väčší prešľap pri vyšetrovaní, keď policajný prezident dopustí, aby sa na mieste činu pohyboval človek, ktorý bol objektom legitímnej kritiky Jána Kuciaka? Podozriví sú všetci, o ktorých Ján Kuciak písal,“ povedal Matovič s tým, že razia nemala byť len u Talianov, ale aj u ostatných, vrátane Gašpara, Kaliňáka či Bödöra.

Igor Matovič ukázal novinárom video, na ktorom Krajmer vchádza do dvora rodinného domu Jána Kuciaka. „Pevne verím, že po zverejnení tohto dôkazu Tibor Gašpar okamžite podá demisiu z funkcie policajného prezidenta, pretože je nie garantom, ale je najväčšou prekážkou nezávislého vyšetrovania tohto prípadu,“ podotkol Matovič s tým, že Kuciak intenzívne písal o švagrovi policajného prezidenta Bödörovi a o jeho záhadne získaných zákazkách s krytím na najvyšších miestach. „Jeho firme dramaticky rastie obrat, dramaticky rastie zisk. Je to človek, ktorý šéfuje SBS Bonul, o ktorej médiá píšu, že je to SBS s mafiánskym pozadím. Policajný prezident sa môže hanbiť za to, čo včera povedal. Vyzýva nás, aby sme ich nechali pracovať. Ja tvrdím nie pán Gašpar, necháme pracovať policajtov, ale nenecháme pracovať Vás, pretože Vy kazíte meno polícii. Kvôli Vám a Vašej pravej ruke, pánovi Krajmerovi, ľudia nedôverujú policajtom,“ povedal Matovič a vyzval Tibora Gašpara, aby sa prestal zbabelo skrývať za ostatných policajtov.

Tlačová konferencia Tibora Gašpara: https://www.ta3.com/clanok/1123226/tb-t-gaspara-o-spochybnovani-cinnosti-policie.html

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program