Hnutie OĽANO si tradične pripomína význam Novembra ’89

Hoci nám v tomto roku pandemická situácia neumožnila osláviť veľký sviatok demokracie spolu s občanmi na námestiach, samostatne si predstavitelia hnutia OĽANO opäť pripomínajú význam novembrových udalostí, ktoré Slovensku priniesli slobodu a nebývalé možnosti budovania občianskej spoločnosti.

S obdivom hľadíme na generáciu statočných ľudí, ktorí v rozhodujúcej chvíli nezaváhali a prišli sa na námestia postaviť za svoje práva. Sme vďační odvážnym disidentom a tribúnom Novembra za ich aktívny odpor proti režimu, keď boli neraz prenasledovaní a šikanovaní totalitnou mocou.

Aj po revolúcii sme museli neraz zvádzať súboj o charakter nášho štátu, v ktorom si majú byť všetci občania rovní pred zákonom a kde sú kvalitné verejné služby samozrejmosťou. Hnutie OĽANO za napĺňanie tohto odkazu Novembra ’89 zápasí po celý čas svojej existencie, a aj preto nám ľudia vo februárových voľbách vyjadrili masívnu dôveru.

V tejto pre Slovensko zložitej chvíli je však opäť nutné naše srdcia zomknúť v spoločnom úsilí – tak, ako sme to dokázali v mrazivých novembrových dňoch v roku 1989. Efektívne nástroje, ktoré vláda Igora Matoviča v boji s pandémiou nasadila spolu so zodpovednosťou občanov, preukázateľne pomáhajú situáciu zlepšovať. Veríme, že raz sa za touto veľkou skúškou odvahy a súdržnosti budú občania ohliadať s hrdosťou – podobne, ako k úspešnému zápasu o slobodu a demokraciu v roku 1989.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program