Holjenčík sa asi zbláznil – za garáž +700%, za záhradku +1500%!

Líder hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO-NOVA) Igor Matovič dnes upozornil, že obrovské zvyšovanie cien energií sa týka aj východného Slovenska. Verejnosti prezentoval mnohé faktúry, ktoré mu poslali zúfalí východniari. Státisícom z nich narástli ceny o stovky ba aj o 1 500 percent! „Ľudia z východného Slovenska začali dostávať preddavkové faktúry od VSE. Najviac budú trpieť najmä dôchodcovia, ľudia so záhradkami, garážami, ľuďia, ktorí žijú z ruky do úst. Týmto ľuďom narastie cena za energie o stovky percent. Fico, Danko a Bugár idú mnohým z týchto ľudí zničiť jedinú radosť, ktorú majú – svoje záhradky. Správajú sa k ľuďom z východného Slovenska, ako by boli občania druhej kategórie,“ tvrdí I. Matovič.

Uviedol aj niekoľko konkrétnych príkladov. Kým stará cena pre obyvateľa Trebišova za záhradku bola 17 eur, po novom 174 eur, teda zvýšenie o 900%. Taktiež zverejnil príklad pána, ktorý ma garáž v Spišskej Novej Vsi. Minulý rok zaplatil 24 eur, dnes dostal preddavky na 177 eur, nárast je teda 640%. Minuloročný účet pre bytovku v Poprade so 64 bytmi za spoločné priestory bol 2140 eur, dnes im to narástlo na 3340 eur, teda o 55%. Rovnako prípad chaty vo Svidníku, kde má majiteľ miesto 38 eur tento rok zaplatiť 204 eur, čiže o 440% viac! Tí východniari, ktorí mali vlani najnižšiu sadzbu DD1, platili minulý rok sadzbu za odberné miesto 10 centov mesačne. Dnes im zaviedli poplatok 4,20 eura, a ak majú trojfázový prúd, tak je poplatok až 12,60 eura mesačne. Čiže nárast o 3500% a 10 000%! “Ak má niekto na východe chatku a vlani povedzme neminul ani jeden kilowat, tak zaplatil 10,80 eura. Ak neminie nič ani tento rok, tak už zaplatí 64,84 eura alebo dokonca 165,73 eura, ak má trojfázový prúd. To je zdieranie ľudí od sociálnej vlády!” tvrdí Matovič.

Podľa Matoviča je páchateľom nielen šéf ÚRSO Holjenčík – ako Ficov nominant, ale aj nominanti Andreja Danka, ktorí šéfujú dozorným radám materských firiem energetických spoločností ZSE, SSE a VSE. „Na čele dozornej rady Východoslovenskej energetiky je dokonca Ján Dorkin, ktorý bol konkurzným správcom podniku Lesostav Revúca, ktorý vytuneloval kapitán Danko a jeho rodina. Na vine je aj Fico, pretože syna Romana Šipoša, šéfa kancelárie predsedu vlády a Ficovho kľúčového človeka, dosadil do Východoslovenskej energetiky. Toto nie je sociálny štát, ale antisociálny štát, nie prorodinný štát, ale protirodinný štát. Deti z dedín na Východe utiekli a opusteným rodičom dnes Fico, Danko a Bugár idú brať poslednú radosť, ktorú majú. Ideme ich zodrať z kože, chceme im zobrať záhradky, chatky aj garáže. Mafia nám ovládla štát. Podvodník Bašternák je pre nich boh, obyčajní ľudia nikto.“

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program