Juraj Krúpa: Splnili sme si úlohu, dôsledným verejným vypočúvaním sme skvalitnili výber policajného prezidenta

Predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa ocenil konštruktívny priebeh rokovania výboru, ktorý sa dnes zaoberal vypočúvaním kandidátov na policajného prezidenta. Výbor napokon odporučil ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi vymenovať do funkcie Petra Kovaříka.

“Vyše 7-hodinové vypočúvanie prebehlo v konštruktívnej atmosfére. Výbor si svoju úlohu splnil výborne, poslanci boli aktívni a kládli množstvo užitočných otázok. Pre naše finálne odporúčanie sme mali dostatočné informácie, hoci rozhodovanie vôbec nebolo jednoduché. Som rád, že sme dnes prispeli ku skvalitneniu výberu policajného prezidenta, ktorý bude spĺňať vysoké profesionálne nároky na výkon tejto mimoriadne dôležitej funkcie”, priblížil Krúpa.

Minister vnútra Roman Mikulec odporúčanie výboru zobral na vedomie. Rozhodnutie o vymenovaní policajného prezidenta však zatiaľ neprijal, o svojom postupe bude informovať v najbližšom čase. “Obaja kandidáti sú kvalitní, každý z nich má svoj prínos”, dodal Mikulec s tým, že rozhodnutie chce ešte dôkladne a zodpovedne zvážiť.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program