Kandidát na sudcu Ústavného súdu potichu prihral zmluvu SBS Bonul oligarchu Bödöra

Predsedníčka poslaneckého klubu OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Veronika Remišová upozorňuje, že šéf  štátneho podniku Správy štátnych hmotných rezerv SR Kajetán Kičura podpísal pred pár dňami mimo verejného obstarávania zmluvu s firmou Bonul o aj napriek tomu, že Úrad pre verejné obstarávanie zrušil predchádzajúci tender pre podozrenie z diskriminačných podmienok.

Dnes začína vypočúvanie na sudcov ústavného súdu. Jedným z kritérií na sudcov by mala byť nestrannosť a nezávislosť sudcov. Nezávislosť od finančných skupín, od oligarchov, od politikov,“ uviedla Remišová. Za sudcu ústavného súdu kandiduje aj Kajetán Kičura, šéf štátneho podniku Správy štátnych hmotných rezerv, ktorého navrhol poslanec Smeru Ján Podmanický. Remišová upozorňuje, že tento štátny podnik vyhlásil minulý rok verejné obstarávanie  na strážne služby v hodnote 11,7 milióna eur bez DPH. Nadácia Zastavme korupciu podala v máji 2018 kvôli diskriminačným podmienkam obstarávania podnet na Úrad pre verejné obstarávanie aj na generálnu prokuratúru s podozrením, že tender bol šitý na mieru  práve firme Bonul. Na konci novembra Úrad pre verejné obstarávanie nariadil  uvedenú súťaž za viac ako 11 miliónov eur zrušiť.

„Čo urobila štátna inštitúcia? Verejné obstarávanie nezrušila, ale sa proti rozhodnutiu odvolala. A minulý týždeň potichu uzatvorila zmluvu o strážnej službe na jeden rok. Mimo klasickej verejnej súťaže. A opäť so spoločnosťou Bonul,“ hovorí Remišová a dodáva, že  pri vypočúvaní sudcov na kandidátov Ústavného súdu by mala byť dôležitá aj ich minulosť a doterajšia práca. „Sudcovia Ústavného súdu by mali slúžiť v prvom rade ľuďom a nie záujmovým skupinám a oligarchom,“ uzavrela.

Podrobnejšie informácie k danej téme nájdete na blogu Veroniky Remišovej: https://veronikaremisova.blog.sme.sk/c/500650/kandidat-na-sudcu-ustavneho-sudu-potichu-prihral-zmluvu-sbs-bonul-oligarchu-bodora.html

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program