MATOVIČ: ČO NEDOKÁZAL MEČIAR, DOKÁZALI SULÍK, HEGER A PROGRESÍVNE SLOVENSKO

Poslanci Národnej rady SR „urobili vo štvrtok niečo, čo v histórii slovenského parlamentarizmu nemá obdobu. Mečiar si netrúfol takýmto obludným spôsobom siahnuť na právo poslancov, že by im zakázal hlasovať o štyridsiatich prerokovaných zákonoch,“ uviedol dnes predseda hnutia OĽANO a priatelia Igor Matovič. Zároveň dodal, že poslanci SaS, PS a Demokratov to dnes iba potvrdili, keď nezahlasovali za otvorenie mimoriadnej schôdze parlamentu. Urobili tak aj napriek tomu, že radi hovoria o demokracii, slobode a dodržiavaní ústavy. „Poslanci Demokratov, SaS a PS sa spolčili s mafiou zo Smeru a Hlasu, s fašistami z Republiky a zobrali našim poslancom právo, aby sa o zákonoch, ktoré boli riadne prerokované, hlasovalo,“ zdôraznil Matovič.
„Je nemysliteľné, aby poslanci NR SR bránili takýmto totalitným spôsobom ústavnému právu iných poslancov, aby sa o riadne prerokovaných bodoch a zákonoch nehlasovalo,“ uviedol predseda poslaneckého klubu Michal Šipoš.
Doplnil, že hnutie dnes dalo zvolaním mimoriadnej schôdze poslancom SaS, Demokratov a PS možnosť na reparát, aby sa rokovalo a hlasovalo o zákonoch pre ľudí. Za všetky spomenul paragraf 363, ktorý je vo významnej miere nadužívaný generálnym prokurátorom Marošom Žilinkom. Povedal, že všetky spomenuté strany hovoria o úprave tohto paragrafu, ale ich poslanci zmaria poslednú možnosť na zmenu tak, že neotvoria schôdzu.
Šéf ústavnoprávneho výboru Milan Vetrák poukázal na možnosť, že pravým dôvodom neotvorenia schôdze môže byť aj obava niektorých poslancov zo zákona o preukazovaní pôvodu majetku alebo úpravy zákazu konfliktu záujmov? „Verím, že viacerí z nich sa aj tohto obávajú a maskujú to za všetko možné, len nechcú férovo priznať, že by sa báli sfunkčnenia takýchto zákonov,“ zdôraznil Vetrák.

Náš plán

Máme viac ako 900
riešení pre Slovensko!

Program